Elazığ'daki depremin yarattığı panik, MOBESE kameralarına yansıdı

Elazığ'da 6.8 şiddetinde gerçekleşen ve 41 vatandaşın yaşamına mal olan deprem anına ilişkin MOBESE görüntüleri ortaya çıktı. Söz konusu görüntülerde, vatandaşların panik anları ve binaların yıkılması yer alıyor.

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan, 41 kişinin yaşamını yitirdiği, 45 kişinin enkaz altından kurtarıldığı 6.8 büyüklüğündeki depremin şiddeti MOBESE kameralarınca da kaydedildi.

VATANDAŞLARIN KAÇMA ANI GÖRÜLÜYOR

Sarsıntının şiddetini gözler önüne seren kayıtlarda, merkez Köfteciler Sokak'taki esnaf ile yürüyüş ve alışveriş yapan, yemek yiyen vatandaşların deprem anında oluşan sarsıntı ile hızla lokanta ve iş yerlerinden kaçtığı görülüyor.

BİR BAŞKA BİNANIN YIKILMA ANI DA KAMERADA

Mustafa Paşa Mahallesi'nde kaydedilen bir başka görüntüde ise yaya ve sürücülerin hissedilen sarsıntı ile büyük panik yaşadığı ve bir binanın yıkıldığı, yıkılan binanın enkazından yükselen duman ve tozun caddeyi kaplaması yer alıyor.

Otogar ve Hamza Yanılmaz Köprülü kavşaklarına ilişkin kayıtlara da yayaların sarsıntının şiddeti ile hızla kaçmaya çalıştığı, bazı sürücülerin ise panik yaşadığı yansıyor.

Elazığ'daki depremin yarattığı panik, MOBESE kameralarına yansıdı - Son Dakika
Soylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin yardımlarının neden kabul edilmediğini açıkladı Soylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin yardımlarının neden kabul edilmediğini açıkladıSon Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: KOSGEB borçlarını erteliyoruz Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: KOSGEB borçlarını erteliyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milleti birlik olduğunda neleri başarabileceğini bir kez daha göstermiştir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milleti birlik olduğunda neleri başarabileceğini bir kez daha göstermiştirAFAD ekipleri zamanla yarıştı! 12 yaşındaki Mustafa Emir'in kurtarılma anına ait yeni görüntüler ortaya çıktı AFAD ekipleri zamanla yarıştı! 12 yaşındaki Mustafa Emir'in kurtarılma anına ait yeni görüntüler ortaya çıktıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlık müjdesini verdiği Suriyeli Mahmud, duygularını anlattı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlık müjdesini verdiği Suriyeli Mahmud, duygularını anlattı6.8'lik depremin ardından bölgedeki panik İHA'lar tarafından görüntülendi 6.8'lik depremin ardından bölgedeki panik İHA'lar tarafından görüntülendi

Kaynak: AA

28 Ocak 2020 Salı 10:56

Sivrice, Elazığ, Deprem, Güncel, Son Dakika

Son Dakika