Derbiyi Emir Getirdi

Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki nefes kesen basketbol mücadelesini Bozkurt K. Yılmaz değerlendirdi.

Fenerbahçe 2 maçtır oyuncu tanıtımına Dire Straits – Money For Nothing eşliğinde çıkıyor .Kulüp adına, Dilberay ile Dire Straits’i aynı sezonda kullanabilmek ve coşturabilmek büyük başarı!

Fenerbahçe maça yine Arroyo’nun başına Bojan’ı dikerek başladı. Bojan oyunda olduğu sürece Arroyo’yu bitirdi ama kendi de bitti. Seçilemeyecek sıradan milletvekili adayı gösterilmiş gibi bir vücut diliyle oynayan Kleiza da Bojan’a eşlik edince Fenerbahçe’nin işi mucizelere kalmıştı.

Galatasaray’da Markoishvili içine Can Altıntığ kaçmış gibi attıkça attı. Ergin Ataman B planı olarak Ender ile oynayıp Arroyo’da ısrar etmediği dönemde daha derli toplu hücum organizasyonu yaptırdı.Dahası Galatasaray uzunları Zoriç ve Oğuz’a pas indirtmeyip reboundlarda da Fenerbahçe’yi ezdiler.

Maç sonunda Dudley ve Arroyo’nun 2'şer gereksiz faulü yapmasaydı “Fenerbahçe’yi sahasında yenerek” futbol takımlarına da tatlı bir gönderme yapacaklardı.

Fenerbahçe son çeyreğin son bölümünde Zoriç’in isyanı, Emir’in savunmasıyla maçı kafa kafaya getirdi.

Yankesicilikten sabıkası listesi kabarık Bo bir kez daha en kritik anda top çalıp takımına hayat verdi. Maç içindeki drivelarıyla da saha kenarında maçı izleyen efsane Tim Hardaway ‘e de kendini alkışlattı. Fenerbahçe playoff serisinde 7 maçta 7 galibiyet ile gidiyorsa Bo’nun payı büyük ve bir çok anda mucizenin adı oluyor !

Maçın son pozisyonunda topun kimden çıktığını, kameralar ve seyircilerden farklı olarak,adeta bir doktor hassasiyeti ile tespit eden Rüştü Nuran’ın kararı tartışmaya çok açıktı. Obradoviç mola sonrasında Galatasaray’ın dizilişini görüp bir mola daha aldı. Galatasaray son topu iyi kullanamadı.

Galatasaraylı yöneticiler hakaret,makas(!) ve yabancı maddeden uzak bir şekilde 2 maçı da sanki bir locada ağırlanıyormuşçasına izlediler ve muhtemelen “biz de aynısı yapalım” dediler. 2 salon arasında Londra metrosu Ankara metrosu gibi bir fark olsa da ,istenirse yapılabilir.

Fenerbahçe Abdi İpekçi’de 3-0 yaparsa, San Antonio NBA şampiyonu olsun ve 11 Ekim’de Ülker Arena’da iki şampiyon karşılaşsın beklentisine girer.Ancak Galatasaray Miami Heat’e güvenmeyecek, kendi işini kendi görmek isteyecektir…

Kaynak: EuroSport.com

06 Haziran 2014 Cuma 16:26

Can Altıntığ, Galatasaray, Fenerbahçe, Spor
YORUMLAR