DHA DIŞ - Avustralya'da silahlı saldırgan 4 kişiyi öldürdü

Avustralya'da silahlı saldırgan 4 kişiyi öldürdüAvustralya (DHA) ' Avustralya'nın Darwin kentinde bir saldırgan, girdiği otelde 'birini aradığını' söyleyip 4 kişiyi öldürdü.

DHA DIŞ - Avustralya'da silahlı saldırgan 4 kişiyi öldürdü
Avustralya (DHA) ' Avustralya'nın Darwin kentinde bir saldırgan, girdiği otelde 'birini aradığını' söyleyip 4 kişiyi öldürdü.
Saldırı, Avustralya'nın Kuzey Toprakları eyaletinin başkenti Darwin'de bulunan 'Palms Motel'de meydana geldi. Yerel medyada her alan haberler göre, saldırgan önce Palms Motel'e gitti ve birini aradığını söyleyerek, oteldeki her odaya girerek ateş etti. Daha sonra otomobiliyle olay yerinden ayrılan saldırgan, Stuart Park isimli semte giderek burada da 'Buff Club' isimli restoranda silahlı saldırıda bulundu.
Polisin yaptığı açıklamada, yerel saat ile 1800 civarı meydana gelen saldırılarda en az 4 kişinin hayatını kaybettiği ve birçok kişinin de yaralandığı belirtilerek; 45 yaşındaki saldırganın 1845 civarı yakalandığı, saldırganın tek başına hareket ettiği bilgisi yer aldı. Ayrıca, açıklamada Palms Motel'in asıl olay yeri olduğu ve Buff Club restoranının da kordon altına alındığına yer verildi.
Öte yandan Avustralya Devlet Başkanı Scott Morrison, olayla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 1 kişinin gözaltına alındığını ve saldırının bir terör olayı olmadığını duyurdu.

DHA DIŞ - Avustralya'da silahlı saldırgan 4 kişiyi öldürdü - Son Dakika

Kaynak: DHA

05 Haziran 2019 Çarşamba 00:21

Avustralya, Darwin, DHA, Güncel