Dha Dış Haber - Maradona: Castro Benim İçin İkinci Bir Baba Gibiydi

Dünya futbol tarihinin ünlü yıldızlarından Arjantinli Diego Maradona, Küba devrimi lideri Fidel Castro'nun ölümünü Buenos Aires'ten telefonla aranması sonucu öğrendiğini, şok yaşadığını belirterek 'Son derece üzgünüm. O benim için ikinci bir baba gibiydi' dedi.

Dünya futbol tarihinin ünlü yıldızlarından Arjantinli Diego Maradona, Küba devrimi lideri Fidel Castro'nun ölümünü Buenos Aires'ten telefonla aranması sonucu öğrendiğini, şok yaşadığını belirterek 'Son derece üzgünüm. O benim için ikinci bir baba gibiydi" dedi.
Maradona bir dönem Küba'da kalarak uyuşturucu bağımlılığına karşı tedavi görmüştü. Küba'yı ilk defa 1986 yılında Arjantin'in Dünya Kupası'nı kazanmasından sonra ziyaret eden ünlü futbolcu Diego Maradona, bir çok kez Fidel Castro ile karşılaşmış ve Castro'ya duyduğu hayranlığı dile getirmişti. Fidel Castro'nun "büyük dost" olarak nitelendirdiği Diego Maradona'nın bir bacağında Castro'ya benzeyen bir dövme bulunduğu biliniyor. Maradona, Fidel Castro için daha önce de "Tanrının yanı sıra, bugün sağ olmamın nedenidir" demişti. - Stockholm

Kaynak: DHA

26 Kasım 2016 Cumartesi 21:09

Buenos Aires, Küba, Diego Maradona, Fidel Castro, Politika, Güncel