Dha İstanbul Bülteni- 3

Etiler'de bir eve girerek, anahtarını aldıkları otomobili çalan hırsızlar, yaklaşık 5 ay sonra yakalandı.


Etiler'de bir eve girerek, anahtarını aldıkları otomobili çalan hırsızlar, yaklaşık 5 ay sonra yakalandı. Kaçmaya çalışan şüpheliler yakalanırken, aracın içerisinden ise silahlar çıktı. Edinilen bilgiye göre Beşiktaş Etiler'de 7 Haziran'da günü 4 hırsız, bir eve girdi. Evden birkaç eşya alan hırsızlar kontak anahtarını aldıkları park halindeki otomobili de çaldı. Olayın ardından araç sahibi Sevgi D. durumu polis ekiplerine bildirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri aracı bulmak için çalışma başlattı. Ekipler yaklaşık 5 ay sonra şüphelendikleri aynı marka ve modelde bir aracın plaka takibini yaptıklarında, plakanın sahte olduğunu tespit etti. 
ARAÇTAN POMPALI TÜFEK VE SİLAHLAR ÇIKTI 
Hırsızların otomobil ile gidebileceği yerleri tespit eden polis ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Şüphelilerin Kağıthane'de olduğunu belirleyen ekipler, şüphelileri takibe aldı. Yaşanan kovalama sonucunda sokakta kıstırılan şüphelilerden 2'si kaçmaya çalışırken yere düşerek yaralanınca kıskıvrak yakalandılar. Otomobilde yapılan aramada ise 2 adet ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfek ele geçilirdi. Yapılan incelemelerde plakası değiştirilen aracın Sevgi D'nin aracı olduğu anlaşıldı. 
TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ 
Gözaltına alınan şüpheli Yener A.(29) ve Habip D.(28) ifadeleri alınmak üzere şubeye götürüldü. Emniyette suç kayıtları olan şüpheliler işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
Görüntü dökümü:
--------------------
-Yere yatırılan şüpheliler
-Çaldıkları Araç
-Araçtaki silahlar
-Adliyeye girişleri
 
05.11.2018 - 14.45 - Haber Kodu : 181105094
============================
10- 8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN PARKTAKİ TRAFODA ÖLÜMÜNE İLİŞKİN SORUŞTURMA
ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ ŞÜPHELİ SIFATIYLA İFADE VERDİ SERBEST KALDI
Çekmeköy'de çocuk parkında saklambaç oynarken girdiği trafoda elektrik akımına kapılan 8 yaşındaki Kadir Açık'ın ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında Çekmeköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü M.B.A.'nın gözaltına alındığı, ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. 
Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA
Çekmeköy Nişantepe Mahallesi'nde bulunan çocuk parkında 29 Ekim 2018 tarihinde saklambaç oynamak için girdiği trafoda elektrik akımına kapılan 8 yaşındaki Kadir Açık'ın ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor. 
KUSURUNUN OLMADIĞINI SÖYLEDİ
"Taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında Çekmeköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü M.B.A.'nın gözaltına alındığı öğrenildi. Emniyet işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilen M.B.A.'nın savcılık sorgusunda, olayın meydana gelmesinden dolayı kusurlu olmadığını söylediği öğrenildi. 
SERBEST BIRAKILDI
Savcı, M.B.A.'yı, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılması için Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk ettiği, hakimliğin de, savcılığın talebi doğrultusunda adli kontrol hükümleri uygulayarak serbest bıraktığı öğrenildi. - İstanbul

Kaynak: DHA

05 Kasım 2018 Pazartesi 16:27

Çekmeköy, DHA, İstanbul, Güncel