Mustafa Koç Mezarı Başında Anıldı

Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu,'Bizler Mustafa Bey'in de hayallerini gerçekleştirmek üzere emin adımlarla geleceğe yürüyoruz.

Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu,
"Bizler Mustafa Bey'in de hayallerini gerçekleştirmek üzere emin adımlarla geleceğe yürüyoruz. Bu yolda kendisinin manevi varlığını daima yanımızda hissediyoruz"
Haber - Kamera: Enver ALAS, İstanbul / DHA
Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ölümünün 1'inci yıldönümünde Zincirlikuyu'daki mezarı başında ailesi, sevenleri ve Koç Holding Topluluğu çalışanlarının katılımıyla düzenlenen törenle anıldı.
Zincirlikuyu Mezarlığı'nda Mustafa Koç'un kabri başında saat 10.00'da başlayan törene babası Rahmi Koç, annesi Çiğdem Simavi, kardeşleri Ömer ve Ali Koç, eşi Caroline Koç kızları Esra ve Aylin Koç katıldı.
EŞİ VE KIZLARINDAN GÜLLERDEN YAPILAN KALP
Koç'un mezarına eşi ve kızlarının tarafından kalp şeklinde hazırlatılan kırmızı güller ile beyaz çiçekler içinde 'Annen' notu yazılı bir buket bırakıldı.
SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Koç ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Koç Holding Topluluğu yöneticileri ve çalışanları, 1907 Ünifeb üyeleri ile Mustafa Koç'un sevenleri törene katılanlar arasında yer aldı. Ayrıca Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı, Fenerbahçe'nin eski Teknik Direktörü İsmail Kartal da gelenler arasındaydı.
KOÇ CEO'SU ÇAKIROĞLU: ÜZÜNTÜMÜZ VE ÖZLEMİMİZ ÇOK BÜYÜK
Anma töreninde bir konuşma yapan Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, "Aramızdan ayrılışıyla içimizde bıraktığı derin boşluğu her geçen gün daha fazla hissediyoruz. Üzüntümüz ve özlemimiz çok büyük. Aradan geçen bir yılda onun düşünceleri, vizyonu ve hayatımıza kattığı değerler bizleri yalnız bırakmadı. Yaptıkları ve söyledikleriyle bizlerin güneşi olmaya, bizleri aydınlatmaya, ısıtmaya devam ediyor. Eminim ki yaptıklarımızla topluluğumuzun başarılarıyla, toplumsal hayata katkılarımızla mutlu olur ve gururlanırdı. Bizler Mustafa Bey'in de hayallerini gerçekleştirmek üzere emin adımlarla geleceğe yürüyoruz. Bu yolda kendisinin manevi varlığını daima yanımızda hissediyoruz. Kendisini rahmet ve özlemle anıyoruz" dedi.
DUALAR EDİLDİ
Konuşmanın ardından Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. Rahmi Koç başta olmak üzere diğer aile bireyleri Koç ailesinin kabristanlığında bulunan diğer mezarları ziyaret ederek onlar için de dua ettiler. Ayrıca bugün saat 16.00'da Nakkaştepe'deki Koç Holding' binasında Mustafa Koç için mevlit okutulacak.
KOÇ HOLDİNG'TEN VİDEOLU ANMA
Öte yandan Mustafa Koç'un ölüm yıldönümü nedeniyle Koç Holding tarafından hazırlanan bir video "Ardında silinmeyecek izler bırakan Mustafa V. Koç'u, vedasının birinci yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz" denilerek paylaşıldı.
"HEPİMİZİN BU DÜNYADA SINIRLI ZAMANI VAR"
Videoda Mustafa Koç'un fotoğrafları ve "Hepimizin bu dünyada sınırlı zamanı var ve hayatlarımızı mümkün olan en dolu şekilde yaşamak için birbirimizi yüreklendirmemiz gerekiyor" sözü yer aldı.
Görüntü Dökümü
---------------------
-Mezardan görüntüler
-Mezara bırakılan eşi ve kızlarının adlarının yazılı olduğu güller
-'Annen' yazılı notun bulunduğu çiçek buketi
-Anma törenine gelenler
-Levent Çakıroğlu'nun konuşması
-Kuran-ı Kerim okunması
-Dua edenler
-Ünifeb üyeleri
-Koç Topluluğu çalışanları
-Rahmi Koç'un diğer aile bireylerinin mezarı başında dua etmesi
-Ali Koç'un görüntüsü
-Semahat Arsel'in dua etmesi
-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: DHA

21 Ocak 2017 Cumartesi 11:42

Caroline Koç, Mustafa Bey, Koç Holding, İstanbul, Politika, Güncel