Dha Yurt Bülteni - 10

Tepki dinmedi, PKK'lı cenazesi 4 gün sonra mezardan çıkarıldıTUNCELİ'de çatışmada ölen 'Roj Gabar' kod aldı PKK'lı terörist Recep Karakaş'ın, ailesinin oturduğu İzmir'de çarşamba günü toprağa verilen cenazesi, bunu protesto eden halkın tepkisi bir türlü dinmeyince mezarlıktan alınıp il...

Tepki dinmedi, PKK'lı cenazesi 4 gün sonra mezardan çıkarıldı

TUNCELİ'de çatışmada ölen 'Roj Gabar' kod aldı PKK'lı terörist Recep Karakaş'ın, ailesinin oturduğu İzmir'de çarşamba günü toprağa verilen cenazesi, bunu protesto eden halkın tepkisi bir türlü dinmeyince mezarlıktan alınıp il dışına götürüldü. Güvenlik güçlerince Tunceli merkez Bali Deresi Mevkii'ne 7 Kasım 2016 günü düzenlenen hava destekli operasyonda ölü ele geçirilen 14 PKK'lı teröristten 'Roj Gabar' kod adlı 22 yaşındaki Recep Karakaş'ın cenazesi, aslen Erzurumlu olan ailesinin oturduğu İzmir'e gönderildi. Ailesi, Buca Kaynaklar'da oturan terörist Recep Karakaş'ın cenazesi, Buca'da mezar yeri olmadığı gerekçesiyle Torbalı İlçesi'ne gönderildi.

HALK TEPKİ GÖSTERDİ

PKK'lı terörist Recep Karakaş'ın cenazesi geçen çarşamba günü polis ve jandarmanın geniş güvenlik önlemleri altında Torbalı İlçesi'nin Ayrancılar Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi. Defin sırasında olay çıkmazken, PKK'lı Karakaş'ın cenazesinin Ayrancılar Mezarlığı'na defnedildiği kısa sürede duyulunca protestolar başladı. Toplanan kalabalık grupların 'Ölünüzü dirinizi istemiyoruz' pankartı açarak başlattığı gösteriler, güvenlik güçlerinin çabalarına karşın 3 gündür durmadı. Kaymakam Aydın Memük, protestocuları sakinleştirmek için soruna çözüm bulanacağını söyledi.

İZMİR DIŞINA GÖTÜRÜLDÜ

Kaymakam Memük ve Torbalı Belediye Başkanı Ak Partili Adnan Yaşar Görmez'in girişimleri sonrasında PKK'lı Recep Karakaş'ın cenazesinin Ayrancılar Mezarlığı'ndan alınarak il dışında toprağa verilmesi kararlaştırıldı. Bugün Ayrancılar Mezarlığı'na gelen ekipler çarşamba günü toprağa verilen PKK'lı Recep Karakaş'ın cenazesini çıkarıp, İzmir dışında bir yere götürülerek defnedildi. PKK'lı Karakaş'ın toprağa verildiği yer güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

Cenazenin tabuta koyuluşundan görüntü

Haber-Kamera: Gökhan YALKALK / TORBALI (İzmir),

=====================

Temel Mollaoğlu: Ben böyle büyümeye obezite diyorum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu iktidarın ekonomi anlayışını anlamadıklarını belirterek, "Bazen rakamlar büyür ama o kalkınma manasına gelmez. Onun için ben böyle büyümeye obezite diyorum. Maalesef kendi ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir sanayiye, tarıma sahip değiliz" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin İzmit'te yeni parti binasının açılışına katıldı. Partililer, Temel Karamollaoğlu'nu TEM Otoyolu Kandıra gişelerinin önünde karşıladı. Karamollaoğlu bina açılışı öncesi Sabancı Kültür Merkezi'nde yapılan partisinin Kasım ayı il divan toplantısına katıldı. Mollaoğlu ekonomik büyümenin sadece rakamlarla büyüme anlamına gelmediğini belirterek, "Biz ekonomi dediğiniz zaman bugünkü iktidarın anladığı ekonomiyi anlamıyoruz. Biz kalkınma dediğimiz zaman sadece bir ülkenin rakamlarla büyüdüğünü anlamıyoruz. Bazen rakamlar büyür ama o kalkınma manasına gelmez. Onun için ben böyle büyümeye obezite diyorum. İnsanlar bugün dünyada obezite hastalığına yakalanıyorlar. Bugün Türkiye'mizde maalesef bir obezite hastalığı var. Şişmanladık, kilo aldık. Yollarımız gelişti. Hızlı trenlerimiz yavaş yavaş devreye sokuluyor, havaalanlarımız var, hastanelerimiz arttı, binalarımız yükseldi. Yarın herhangi bir şekilde bize bir yerden saldırı olsa o saldırının karşısında kendimizi neyle savunacağız? Yolla mı, havaalanıyla mı, tüp geçitle mi, yüksek binalarla mı? Biz bugün maalesef kendi ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir sanayiye, tarıma sahip değiliz. Bu arkadaşlarımız bizden ayrıldıkları zaman Avrupa Birliği'ni medeniyet projesi olarak gördüklerini, Avrupa Birliği'nin üyesi olabilmek için bütün güçleriyle çalışacaklarını söylediler. Halbuki biz onun karşısında İslam birliğinin ancak bizi ayaklandırabileceğini söylemiştik. Bugün geldikleri noktada duvara tosladılar. Ne diyorlar? 'Bu Avrupa Birliği'yle bir yere gidemeyiz' Günaydın. Elbette gidemezsiniz" diye konuştu.

DUVARA TOSLADILAR

Türkiye'nin kalkınmasının yolunun milli bir ekonomiden geçtiğini belirten Mollaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'nin bütün ülke safında güçlenerek kalkınmasını ihtiyacımız olan ne varsa iğneden ipliğe, tanktan tüfekten uçağa kadar her şeyi biz kendimiz imal etmeli, üretmeliyiz. Böylece ülkemizde işsiz insan kalmamalı. Ama aynı zamanda da dışarıya muhtaç olmamalıyız dediğimiz halde bu arkadaşlarımız gittiler 'biz faizci, liberal, kapitalist sistemi benimsiyoruz' dediler. Duvara tosladılar. Bundan sonra doların ilerlemesini yükselmesini durduramazlar. Bundan sonra bu borçlar ödenmeye geldiği zaman ne yapacaklarını şaşırdılar. Elin oğlu borç verir size. Sizi destekler, kendi belirlediği yolda yürürseniz. Borç ödeme zamanı geldiğinde de işte dananın kuyruğu o zaman kopar. Eğer sizden bir takım tavizleri almazsa ekonomik olarak canınızı okurlar. Atalarımız ne demiş, borç alan emir alır. Evet devletin borcu azaldı, doğru. Peki özel sektörün aldığı borcun tamamını kim taahhüt ediyor? Yine devlet. O halde bu milleti yanıltmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu politikalar değişmediği müddetçe Türkiye hakiki kalkınma modelini benimsemediği müddetçe, doğu ve batı arasında kalkınma yönünden bir fark bırakmayacak bir sistem tesis edilip benimsenmediği müddetçe geleceğimiz pek de aydınlık gözükmüyor"

AKAN KANI DURDURUN

Mollaoğlu konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bizim en önemli meselelerimizden biri şu akan kanın durdurulması olacaktır. Hem memleketimizde, hem de bütün dünyada. Şu 15 yıla bir bakın. 15 yılın içinde İslam alemi kana bulandı. Nerede bir kan ve gözyaşı varsa orada Müslümanların maalesef kanı akıtılıyor, gözyaşını Müslümanlar döküyor. Buna birisinin dur demesi lazım. Efendim nasıl diyeceğiz? Bir defa bunun kararını ver. Ben bu kanı durduracağım de, ondan sonra da yolunu ara"

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

---------------------------------

-Temel Mollaoğlu'nun konuşması

-Salondan görüntüler

Haber: Çağla DAŞCI/İZMİT(Kocaeli), -

=====================

Ayvacık'ta 64 kaçak yakalandı

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'nde, yasadışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek için lastik bot ile denize açılan 27'si çocuk,17'si kadın toplam 64 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin yaptığı operasyonla Bademli Köyü açıklarında yakalandı.

Hürmüz Boğazı'nda devriye görevi yapmakta olan SAGET 25 Bot Komutanlığı ekipleri, Ayvacık'ın Bademli Köyü sahilinden lastik bot ile kaçak yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek üzere denize açılan kaçak göçmenlere operasyon yaptı. Yapılan operasyonda Suriye, Afganistan, Kongo ve Pakistan uyruklu olduğu tespit edilen 64 kaçak yakalandı. Küçükkuyu'daki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirilen kaçak göçmenlere burada giyecek ve yiyecek yardımı yapıldı.

Kaçak göçmenler, daha sonra Ayvacık İlçesi'ndeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

----------------------------------

Kaçakların rıhtıma getirilmesinden görüntü

Kaçaklara yiyecek yardımından görüntü

Genel ve detay görüntü

Haber-Kamera: Dilara ERDİNÇ / AYVACIK (Çanakkale),

=====================

Aşık oldukları Çıralı'ya 4 yıl sonra kanoyla geldiler

Fransa'da yaşayan Sonia Verducci ile Nil Roux, 4 yıl önce tanışıp birbirlerine aşık oldukları Antalya'nın Kemer İlçesi'ndeki Çıralı'ya Akdeniz turuna çıktıkları kanolarıyla geldi. İkili, 13 Mart'ta Akdeniz turu için Fransa'dan yola çıktı. Yanlarına Thomas Puech- Maurel adlı arkadaşlarını da alan çift, 8 ay süren yolculuk sonrası Kemer'e bağlı Çıralı sahiline ulaştı. Sonia Verducci ve Nil Roux, 4 yıl önce tanışıp birbirlerine aşık oldukları Çıralı'ya yeniden gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yıllar önce Çıralı'daki Olimpos'un sönmeyen ateşi olarak bilinen Yanartaş'ta tanışan çift burada anılarını da tazeledi. Sonia Verducci Çıralı'da kalırken, Nil Roux ile Thomas Puech- Maurel ise Mersin'de tamamlamayı planladıkları yolculuk için yeniden yola çıktı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

--------------------------------

Thomas Puech-Maurel, Nil Roux, Sonia Verducci röportajlar (İngilizce-Türkçe)

Thomas Puech-Maurel ve Nil Roux Çıralı'dan kano ile ayrılması

HABER- KAMERA: Levent YENİGÜN/KEMER (Antalya),

====================

Ayşe Hatun Önal şarkılarıyla coşturdu

Bolu'da bir alışveriş merkezinde mini konser veren pop müzik şarkıcısı Ayşe Hatun Önal, sevilen şarkılarıyla hayranlarını coşturdu.

Ayşe Hatun Önal, TEM Otoyolu Bolu Dağı mevkiinde bulunan Highway Alışveriş Merkezi'nde hayranlarıyla buluştu. Alışveriş merkezini dolduran yaklaşık bin kişi Ayşe Hatun Önal'ın şarkılarıyla coştu. Mini konser veren Ayşe Hatun Önal'ın söylediği 'Çak bi selam', 'Gümbür' ve yeni albümünde yer alan 'Sirenler çalıyor' şarkısına hayranları hep bir ağızdan eşlik etti. Hayranları Ayşe Hatun Önal'ı cep telefonu ile görüntülemek için birbiriyle yarıştı.

3 şarkılık mini konserin ardından Ayşe Hatun Önal, hayranlarına imzalı albümünü verip fotoğraf çekildi. Bir hayranının bebeğini kucağına alan ünlü şarkıcı, minik bebeği uzun süre sevdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

---------------------------

-Konserden görüntüler

-İmza ve fotoğraf çekiminden görüntüler

-Ayşe Hatun Önal'ın bebek sevmesi

-Detaylar

Haber-Kamera: Murat KÜÇÜK/BOLU,

================================

Kaynak: DHA

27 Kasım 2016 Pazar 19:13

Ayşe Hatun, Çıralı, İzmir, PKK, Politika, Güncel