Dha Yurt Bülteni - 12

HDP referandum mitinglerinin startını Hatay'dan verdi (1)HDP'Lİ VEKİL DOĞAN: 'POLİSLERİN HAKLARI İÇİN MÜCADELE ETTİK ONLAR BİZE GAZ SIKIP DİPÇİK SALLIYOR'Halkların Demokratik Partisi (HDP) Referandum mitinglerinin startını, Hatay Yıldırımtepe Mahallesi Nevruz Alanı'ndan verdi.

HDP referandum mitinglerinin startını Hatay'dan verdi (1)

HDP'Lİ VEKİL DOĞAN: "POLİSLERİN HAKLARI İÇİN MÜCADELE ETTİK ONLAR BİZE GAZ SIKIP DİPÇİK SALLIYOR"

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Referandum mitinglerinin startını, Hatay Yıldırımtepe Mahallesi Nevruz Alanı'ndan verdi.

"'OSMANLI OCAKLARI' ADI ALTINDA TÜRKİYE'DE, Avrupa'DA ÖRGÜTLENMEYE BAŞLADILAR"

HDP MYK üyesi Asiye Kolçak, "Kıt imkanlarla meydanlarda referandum çalışması yürütmeye çalışıyoruz. Her türlü engel karşımıza çıkarılıyor. Brüksel'de 2 gün önce hayır kampanyasını yürüten bir grup arkadaşımıza saldırı yapıldı. 3 kişi bıçaklandı. Bunlar 'Osmanlı Ocakları' adı altında Türkiye'de ve Avrupa'da örgütlenmeye başladılar. Rejim değişikliği olmadan bıçaklar, tehditler ile 'hayır' kampanyası yürütenlere saldırıyorlar bunlar bizi korkuttu mu? Hayır geri adım atmayacağız. Özgür yarınlarımız için. Devletin dayatmasına 'hayır' diyoruz. Hükümetin savaş politikalarına karşı olduğumuz için, Suriye'deki savaşa karşı da 'hayır' diyeceğiz" diye konuştu.

"POLİSLERİN HAKLARI İÇİN MÜCADELE ETTİK ONLAR BİZE GAZ SIKIP DİPÇİK SALLIYOR"

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, "Diktatörlüğünün yasal zeminini istiyor. Karanlık bir rejim, günler bizi bekliyor. Polis arkadaşlar da burada bizi izliyor. Biz polislerin haklarını memuriyet anlamında bir sürü mücadele ettik. Onlar bize gaz sıkıyor. Dipçik sallıyor. Tabi yukarıdan emir geliyor. Onlar da emir kulu olmasınlar. 17 Nisan'da çok değişecek. Her şeyi yukarıdaki emir ile yapmayacaksınız. 16 Nisan'da 'evet' çıkarsa meydanlarda konuşamayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Görüntü dökümü

------------------------

-Yapılan konuşmalar

-Miting alanından genel ve detaylar

Haber: Hatay

==================================

Balataları tutuşan TIR'ın dorsesi yandı

KOCAELİ'nin Körfez İlçesi'nde TIR'ın dorsesinin balataları tutuştu. Tekstil ürünleri yüklü dorse yanarken, itfaiye ekipleri yangını söndürdü.

Bugün öğle saatlerinde, Körfez Atatürk Bulvarı'nda Uğur Coşkun idaresindeki VYY 663 yabancı plakalı TIR'ın dorsesinin balataları tutuştu. Uğur Coşkun balatalardan dumanların yükseldiğini görünce çekiciyi dorseden ayırarak itfaiye haber verdi. Alevler dorseye sıçrarken, tekstil ürünleri için için yandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Dorsede bulunan tekstil ürünleri aşağı indirilerek su tutularak yangın söndürüldü. Dorse hasar görürken, tekstil ürünleri ise yandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------------------

-TIR'dan görüntü

-Dorseden indirilen tekstil ürünleri

-Olay yerinden detaylar

-Polis ekipleri

Haber: Nabi YAZICI/KÖRFEZ(Kocaeli), -

====================================

6 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde 6 yaşındaki Ömer Yıldırım, kalp krizinden ölen dedesi toprağa verilirken oyun oynamak için gittiği parkta kalp krizi geçirerek öldü.

Sibel Yıldırım'ın babası Ramiz Yıldırım, önceki gün kalp krizinden hayatını kaybetti. Sibel ve Yener Yıldırım çifti, dün cenaze namazı kılındıktan sonra defin için mezarlığa giderken, 2 çocuklarından büyük olan Ömer Yıldırım'ı da evlerinin yakınındaki parka gönderdi. Ömer Yıldırım, saat 17.00 sıralarında kaydırağa çıkacağı sırada fenalaşarak yere yığıldı. Çocukların haber verdiği çevrede bulunanlar, Ömer Yıldırım'ı kamyonetle Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Minik Ömer, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Ömer Yıldırım'ın cenazesi, yapılan otopsiden sonra ailesine teslim edildi. Yıldırım'ın cenazesi bugün öğlen, önceki gün kalp krizi geçirerek ölen dedesi Ramiz Avşar'ın mezarının yanında toprağa verildi.

Ömer Yıldırım'ın dayısı İsmail Avşar, aynı gün çifte acı yaşadıklarını anlatırken, "Babamın vefatından dolayı cenazemiz vardı. Saat 17.00 sıralarında yeğenim parkta oynarken düşüp bayılmış. Hastaneye götürmüşler, kalp krizi geçirmiş. Hastanede vefat etti. Onu da bugün toprağa verdik. Bir rahatsızlığı yoktu. Perişan olduk, çifte acı yaşadık" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

--------------------------------

-Çocuğun oynadığı oyun parkı

-Cenaze evi

-Taziyeye gelenler

-Çocukların oyun parkında oynaması

-Ömer'in kardeşi Yunus'un kaydıraktan kayması

-Dayı İsmail Avşar ile röportaj

-Detaylar

Haber: Sinan KABATEPE/EREĞLİ (Zonguldak), -

=========================================

Kaynak: DHA

01 Nisan 2017 Cumartesi 18:22

Halkların Demokratik Partisi, Yener Yıldırım, Türkiye, Hatay, Politika, Güncel