Dicle Elektrik'ten, 'Gazeteciler Bayramı' Mesajı

Özelleştirme ile birlikte 2013’ten bu yana Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, yayınladığı mesaj ile 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı kutladı.

Özelleştirme ile birlikte 2013'ten bu yana Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, yayınladığı mesaj ile 21 Ekim Gazeteciler Bayramı'nı kutladı.
Tercüman-ı Ahval gazetesinin 21 Ekim 1860'da yayın hayatına girmesiyle, sahibi Türk olan ilk özel fikir gazetesinin çıkış günü Türk Basını tarafından 'Gazeteciler Bayramı' olarak benimsendi. Gazeteciler Bayramı, 1960'dan bu yana her yıl değişik etkinlikler ile kutlanıyor.
"Gazeteci ülkenin vicdanı"
21 Ekim Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, gazetecinin, o ülkenin vicdanı olduğunu belirtti. Karagüzel, zaman olgusu olmaksızın çalışan ve halkın gözü, kulağı olan basın mensuplarının, söylenmeyenleri söyleyip, yazılmayanı yazdıklarına dikkat çekerek, "Mesleğini basın meslek ilkelerine bağlı biçimde ve en doğru şekilde yapan gazetecilerin bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi. - DİYARBAKIR

Kaynak: İHA

21 Ekim 2016 Cuma 12:13

Şanlıurfa, Dicle Elektrik Dağıtım, Diyarbakır, Murat Karagüzel, Yerel