Dijital Dönüşüm Zirvesi

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, tasarımcı Arzu Kaprol'un ilk dijital defilesine de ev sahipliği yapacak.

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, tasarımcı Arzu Kaprol'un ilk dijital defilesine de ev sahipliği yapacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vodafone bu yıl ilk kez düzenleyeceği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi'nde Moda ve sanat dünyasından ünlü isimleri de konuk edecek. 14 Mayıs Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek zirve, tasarımcı Arzu Kaprol'un ilk dijital defilesine ev sahipliği yapacak.

"Yaşamın Kaynağı" adlı dijital defilede, geleceğin tasarım kodlarını barındıran "Arzu Kaprol 2016 Kış Koleksiyonu" sunulacak.

Zirve kapsamında ayrıca, Kaprol'un Vodafone mobil iletişim teknolojilerini de kullanarak hazırladığı, dört mevsim giyilebilir özel tasarım ceket de son yıllarda moda dünyasında hızla yaygınlaşan "işlevsel akıllı giyim" teknolojisinin Türkiye'deki ilk örneği olarak sergilenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen tasarımcı Arzu Kaprol, dijital çağın ilerlemesinin baş döndürücü bir hızda ve çekicilikte olduğunu belirterek, "Yaşamlarımız dijitalleşmeye paralel yoğunlaşırken, aynı hızda da dönüşüp yalınlaşıyor. Bu dijital dönüşüm, tasarım ve moda kültürünün yalınlaşarak daha duyarlı hale gelmesini sağlıyor. Yaşam yeni kodlarla, sadeleşerek hızlanıyor. Formlar yalın, kumaşlar duyarlı, bizler ise her gün yeni ilhamlarla yeniden doğuyoruz. Dönüşmek, aslında bir yeniden doğuş, yaşamın yeni bir kaynağı" değerlendirmesinde bulundu. 

Zirve kapsamında "Moda ve Sanatın Dijitalleşmesi" konulu bir oturum da düzenlenecek. Kaprol ve Mercan Dede'nin konuk olacağı oturumda, hayatın her alanında etkisini artıran dijitalleşmenin moda ve sanat dünyasındaki yansımaları tartışılacak.

Geleneksel ve dijital sesleri harmanladığı sıradışı DJ'lik tarzıyla ilgi çeken Mercan Dede, Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi'nin açılışında ve kapanışında şovlar gerçekleştirecek. 

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi hakkında "www.dijitaldonusumzirvesi.com" internet adresinden ayrıntılı bilgi alınabiliyor.

Kaynak: AA

12 Mayıs 2015 Salı 11:46

14 Mayıs, Moda, Arzu Kaprol, Dönüşüm, Politika, Güncel