Dilencilerin Topladıkları Paraları Gizlediği Yer Görenleri Şaşkına Çevirdi

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2019 yılının ilk operasyonunda 30 dilenci yakaladı. Dilencilerin, ekmek ve balıkların arasında para gizlediğini gören ekipler, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Batman Belediyesi'ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç elde eden şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, dilencilerin ekmek ve balıkların arasına para gizlediğini gören zabıta ekipleri, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

EKMEK VE BALIKLARINA ARASINA PARA KOYDULAR

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2019 yılının ilk operasyonunda 30 dilenci yakaladı. Kadın zabıta ekipleri tarafından üstleri aranan dilencilerin paralarını sakladıkları yerler, bu kadarına da pes artık dedirtti. Dilencilik yaparak kazandıkları paraları ekmek ve balıkların arasına saklayan şahısların, yapılan aramalarının ardından üzerlerindeki paralara el konuldu.

DİLENCİLER HAKKINDA TUTANAK TUTULDU

Zabıta ekipleri tarafından yakalanan dilenciler, haklarında Kabahatler Kanunu uyarınca cezai işlem yapıldıktan sonra Göç İdaresi ve Çocuk Şube Müdürlüğüne götürülerek yasal işlem başlatılması için tutanak tutuldu.

Kaynak: İHA

13 Şubat 2019 Çarşamba 17:20

Batman Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü, Zabıta, Güncel