Dilovası'nda Nevruz Coşkuyla Kutlandı

21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları Nevroz Bayramı, Dilovası’nda coşkuyla kutlandı.

21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları Nevroz Bayramı, Dilovası'nda coşkuyla kutlandı.

Hasan Ali Yücel Orta Okulundaki kutlama programına Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Barış Deniz Keser, Belediye Başkanı Ali Toltar, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, ilçedeki daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hasan Ali Yücel Orta Okulunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Nevroz Bayrımı kutlamaları, günün anlam ve önemini anlatan konuşma ile devam etti. Konuşmanın ardından 7-A sınıfı öğrencisi Ayşenur Yılmaz Nevroz ile ilgili şiirini okudu. Hasan Ali Yücel Orta Okulu korosu ve halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam eden program.

Çuval koşusu, yumurta taşıma ve halat çekme yarışları ile devam eden program, günün anlam ve önemi ilişkin okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Öte yandan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Nevruz Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Mesajında, Nevruz'un doğanın uyanışı, baharın gelişi, toprağın bütün bereketiyle yeryüzüne yürüdüğü gün olduğunu belirten Başkan Toltar,"Çiçeğin ve baharın müjdesi nevruz bayramını kutluyorum" dedi.

Başkan Toltar mesajına şöyle devam etti, "Doğadaki bu uyanışı, yüzyıllar boyunca toplumumuz coşkuyla kutlamaktadır. Nevruz Bayramı'nın ilçemize, ülkemize ve tüm Dünyaya barış, huzur ve bereket getirmesini niyaz ediyorum. Şiirin sözcüklere yüklediği çok anlamlılıkla, Nevruz'un taşıdığı uyanışın güzelliği, bir tesadüf değildir. Nevruz Bayramınız ve Dünya Şiir Gününüz kutlu olsun, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum" dedi. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

22 Mart 2015 Pazar 17:03

Hasan Ali Yücel, Ali Toltar, Dilovası, 21 Mart, Yerel