Dişini Çektirmek İçin Sağlık Ocağına Gelen Hasta, 'Doktor Yok' Diyen Hemşireye Saldırdı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde diş çektirmek için gelen hastaya, sağlık ocağında diş hekimi olmadığını söyleyen hemşire saldırıya uğradı. Burnu kırılan ve çeşitli yerlerinden yaralanan hemşire tedavi altına alındı.

Sağlıkta şiddet haberlerine bir yenisi daha eklendi. Dişinin çekilmesini isteyen hasta, sağlık ocağında doktor olmadığını söyleyen hemşireye tekme tokat saldırdı.

SAĞLIK OCAĞINDA HEMŞİREYE SALDIRDI

Diş ağrısı şikayetiyle Kadınlar Denizi mahallesindeki 7 No'lu Sağlık Ocağı'na giden H.Y., o sırada yalnız olan hemşire Yıldız K.'den acil olarak dişinin çekilmesini istedi. Sağlık ocağında doktor bulunmadığını, bir diş hekimine gitmesini tavsiye eden hemşireden su isteyen zanlı, arkasını dönen hemşireye saldırdı.

BURNU KIRILAN HEMŞİRE, ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN YARALANDI

Neye uğradığını şaşıran Yıldız K., kendini savunmak için çabaladıysa da yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine darbe almaktan kurtulamadı. Burnu kırılan ve çoğu yüzünde olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar oluşan hemşire 155'i arayarak ihbarda bulundu.

SALDIRGAN YAKALANDI, HEMŞİRE TEDAVİ ALTINDA

Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, zanlının eşkalini alarak arama başlattı. Zanlıyı Kadınlar Denizi Caddesi üzerinde hızlı şekilde yürüyerek kaçarken yakalayan Kuşadası polisi, ifadesini almak üzere karakola götürdü.

SALDIRGAN SABIKALI ÇIKTI

H.Y.'nin yapılan GBT sorgusunda daha önceden saldırı dahil çeşitli suçlardan sabıkası olduğu ortaya çıktı. Yaralı hemşire ise tedavi altına alındı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI SALDIRIYI KINADI

Saldırının ardından Aydın'daki sağlık örgütleri bir araya gelerek Kuşadası İlçe Sağlık Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı. Saldırıyı kınayan Aile Hekimleri Derneği Federasyonu Başkanı Uzman Dr. Erkut Coşkun, "Tek tesellimiz dün saldırıya uğrayan hemşire arkadaşımızın hayatta olması. Sağlıkta şiddetin önüne geçmek için en etkili yolun caydırıcı cezalar içeren sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkarılması olduğuna inanıyoruz" dedi.

Kaynak: İHA

11 Temmuz 2017 Salı 21:14

Karataş, Aydın, Kuşadası, 3. Sayfa, Sağlık, Güncel
YORUMLAR