Dışişleri Bakanlığından Ermenistan'a Gurgen Yanikian Tepkisi!

Dışişleri Bakanlığı, Türk diplomatları öldüren teröristin dün düzenlenen törenle Erivan'daki askeri mezarlığa gömülmesine tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada ''Azılı bir teröristi kahraman olarak yüceltmeye yeltenen bu eylem, terörizmi teşvik suçu teşkil etmektedir ve asla kabul edilemez.'' ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı, Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile Muavin Konsolosu Bahadır Demir'i şehit eden Ermeni terörist Gurgen Yanikian'ın Los Angeles'ta bulunan cenazesinin kalıntılarının Erivan'daki Askeri Mezarlığa törenle gömülmesini kınadı.

"TERÖRİZMİ TEŞVİK SUÇU TEŞKİL ETMEKTEDİR"

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "27 Ocak 1973 tarihinde Los Angeles Başkonsolosumuz Mehmet Baydar ile Muavin Konsolosumuz Bahadır Demir'i şehit eden Ermeni terörist Gurgen Yanikian'ın Los Angeles'ta bulunan cenazesinin kalıntılarının 5 Mayıs 2019 tarihinde Erivan'daki Askeri Mezarlığa törenle gömülmesini şiddetle kınıyoruz. Azılı bir teröristi kahraman olarak yüceltmeye yeltenen bu eylem, terörizmi teşvik suçu teşkil etmektedir ve asla kabul edilemez. Devletine sadakatle hizmet ederken şehit düşen tüm görevlilerimizi ve aile bireylerini bu vesileyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz" denildi.

Dışişleri Bakanlığından Ermenistan'a Gurgen Yanikian Tepkisi! - Son Dakika
Kaynak: İHA
06 Mayıs 2019 Pazartesi 17:44

Son Dakika