Diyanet İşleri Başkanı Deizm Tuzağına Düşmemesi Konusunda Gençleri Uyardı- Başkan'dan İlahiyat...

Diyanet işleri başkanı deizm tuzağına düşmemesi konusunda gençleri uyardı Başkan'dan İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi okul öncesi eğitimden diplomasını alan öğretmenlere Diyanet İşleri Başkanlığı da iş sözü Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: 'Deizm ise çok enteresan bir tuzaktır gençler...

Diyanet işleri başkanı deizm tuzağına düşmemesi konusunda gençleri uyardı

Başkan'dan İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi okul öncesi eğitimden diplomasını alan öğretmenlere Diyanet İşleri Başkanlığı da iş sözü

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş:

"Deizm ise çok enteresan bir tuzaktır gençler bu tuzağa gelme noktasında olan arkadaşlarımız olursa onları uyarınız"

"İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi okul öncesi eğitimden diplomasını alan öğretmenlerimiz Diyanet İşleri Başkanlığı'na gelirlerse onların görevleri hazır"

Diyanet İşleri Başkanı kürsüye Afrikalı öğrenci davet etti

BURSA - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi okul öncesi eğitimden diplomasını alan öğretmenlerin Diyanet İşleri Başkanlığın da işleri hazır" dedi.

Uludağ Üniversitesi'nde gençlerle buluşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın katıldığı programın sunumunu Afrikalı öğrenci Abdulkerim Kasongo, yaptı. Yüzlerce öğrencinin katıldığı programda konuşan Erbaş, "Çok önemli bir konuyu izah etmem gerekiyor. Son zamanlarda ortaya çıkan bazı kavramlar ve iddialar var Ateizm kavram olarak biliniyordu ama deizm pek fazla bilinmiyordu. Ateizm Allah'ı dini ve her şeyi inkar etmek. Deizm ise çok enteresan bir tuzaktır gençler bu tuzağa gelme noktasında olan arkadaşlarımız olursa onları uyarınız. Böyle bir anlayışla ortaya çıkanlarla var esasında bu Müslüman gençleri ve Müslümanları doğrudan başka dine çekmektense önce onları Müslümanlıktan uzaklaştırın ondan sonra o zaten gelir tuzağıdır bu. Bu tuzağa bizim hiçbir Müslüman gencimizin gelmeyeceğini biz zaten biliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda 4-6 yaş gurubu Kuran-ı Kerim kurslarımız var bundan 5-6 yıl önce 2 yıla yakın bir zamanda alt yapı çalışmalarını hazırladığımız 3 bin öğrenciyle pilot uygulamayla başladığımız. Şuanda 150 bine yaklaşan öğrenci kitlemiz var 4,5,6 yaşındaki öğrencilerimize okul öncesi eğitim veriyoruz. Değerler ve Kuran-ı Kerim tanıtma eğitimi diyebilirsiniz. Kendi yaşlarına göre programlar yapıyoruz. Bunun için en fazla sıkıntı çektiğimiz konulardan birisi okul öncesi eğitim formasyonuna sahip öğretmenlerimiz yok, İlahiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi okul öncesi eğitimden diplomasını alan öğretmenlerimiz Diyanet İşleri Başkanlığı'na gelirlerse onların görevleri hazır" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Deizm Tuzağına Düşmemesi Konusunda Gençleri Uyardı- Başkan'dan İlahiyat... - Son Dakika

Kaynak: İHA

01 Kasım 2018 Perşembe 22:18

Diyanet İşleri Başkanlığı, Genel