Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Kutlu Doğum Programı İçin Adana'ya Geliyor

Adana Müftüsü Arif Gökce, 17 Nisan günü 5 Ocak Stadyumunda yapılacak Kutlu Doğum etkinliğine Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Mehmet Görmez'in de katılacağını belirterek, Adanalıları kutlama programına davet etti.

Adana Müftüsü Arif Gökce, 17 Nisan günü 5 Ocak Stadyumunda yapılacak Kutlu Doğum etkinliğine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de katılacağını belirterek, Adanalıları kutlama programına davet etti.

Gökçe, İl Müftülüğü Toplantı Salonunda düzenlediği basın açıklamasında, 14 - 20 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliklerinde, her sene farklı bir temanın işlendiğini belirterek, "Bu sene 'Kardeşlik' temasının işlenmesine karar verdik. Adana mozaik bir toplumdan oluşuyor. Bu nedenle kardeşlik temasının önemli olacağını düşünüyorum." dedi.

Hafta boyunca çeşitli etkinliklerin yapılacağını ifade eden Gökçe, "Açılış programını 14 Nisan Cumartesi günü Seyhan Kültür Merkezi'nde yapacağız. Düzenleyeceğimiz etkinliklerle, Kutlu Doğum Haftası adeta şölen havasında geçecek. En büyük kutlama ise 17 Nisan akşamı, 5 Ocak Stadyumunda gerçekleştirilecek. Diyanet işleri başkanımızın da katılacağı etkinlikte Peygamber Efendimizi anlatan şiir ve ilahiler, ney dinletisi, konserler, ışık gösterisi, sema gösterisi ve birçok sürpriz konuk yer alacak" diye konuştu.

Etkinlik boyunca birçok hediyenin dağıtılacağını söyleyen Gökçe, Adanalıları etkinliklere davet etti.

Tören programı ise şöyle:

14 Nisan Cumartesi: Seyhan Kültür Merkezi'nde Tasavvuf Müziği Konseri. Davetlilere kitap ve gül dağıtımı.

15 Nisan Pazar: Sabancı Merkez Camii'nde Kutlu Doğum Şöleni. Çocuklara 'Peygamber efendimizi seviyorum' yazılı tişört dağıtımı, Tasavvuf Musikisi konseri, mevlit, 1001 hatim duası ve öğle namazının ardından kitap, gül ve Kutlu Doğum Aşı ikramı.

17 Nisan Salı: 18.00'da 5 Ocak Stadyumu'nda büyük kutlama. 20.00'da İstanbul Süleymaniye Camisi İmamı Ekrem Nalbant'ın Kur'an-ı Kerim Tilaveti 20.15'de Serdar Tuncer'in şiir dinletisi 20.30'da Adana Müftülüğü İlahi Korusu'nun Salat-ı Ümiye konseri 21.00'de 110 kişilik Saray Bosna İlahi Gurubu'nun konseri 21.30'da Adem Karabey'in ney dinletisi 21.45'de 'Anadolu İlahi Aşk Buluşmaları' adı altında ışık gösterisi.

Kaynak: CHA

11 Nisan 2012 Çarşamba 13:18

Diyanet İşleri Başkanlığı, Mehmet Görmez, Arif Gökce, Adana, Yerel