Diyarbakır'da Engelliler Gönüllerince Eğlendi

Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, doyasıya eğlendi.

Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, doyasıya eğlendi.

Diyarbakır Valiliği, Türkiye Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi ve Sevgi Tomurcuğu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte bir araya gelen engelli çocuk ve gençler, oyunlar oynayıp şarkılar söyleyerek hoşça vakit geçirdi.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte, down sendromlu ile hafif zihinsel engelli çocuk ve gençler oyun oynadı, şarkılar söyledi.

Türkiye Beyazay Derneği Bölge Koordinatörü Mehmet Emin Mülayim, yaptığı açıklamada, Engelliler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarının, engellileri sadece bir gün değil her gün anlamak ve anlayabilmek olduğunu belirten Mülayim, şunları kaydetti:

"Bunları topluma kazandırma ve sosyalleştirme noktasında onlara sadece yardımcı olmak değil onları toplumun içine katmak amacıyla bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Maalesef hepimiz bir engelli adayıyız. Bunu düşünerek hayatımızı dizayn etmeliyiz. Sadece acımak değil önemli olan onların elinden tutup hayatın içine çekebilmek. Onlarla aynı gözle bakabilmek önemli. Bizlerde bu durumun daha iyi anlaşılabilmesi için çabalıyoruz."

Kaynak: AA

05 Aralık 2016 Pazartesi 18:12

Türkiye Beyazay Derneği, Cahit Sıtkı Tarancı, Diyarbakır Valiliği, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika