Zabıta kağıt toplayan çocuğu tokatladı! Sosyal medya ayaklandı

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı'nda üzerinde zabıta yeleği bulunan bir kişi, kağıt toplayan çocuğa tokat attı. Belediyeden yapılan açıklamada kişinin zabıta olmadığı ve geçici süreyle görev yaptığı bildirildi. Sosyal medyada ise görüntülere çok sert tepkiler geldi.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı'nda üzerinde zabıta yeleği bulunan adam, sokakta kağıt toplayan çocuğun üzerine yürüyüp Tokat attı. Sosyal medyada yayılan görüntülere tepkiler yağması üzerine belediye açıklama yaptı. Belediyeden yapılan açıklamada tokat atan kişinin belediye bünyesinde zabıta olmadığı ve geçici süreyle görev yaptığı aktarıldı. Görüntülere tepkiler ise çığ gibi büyüdü. Vatandaşlar çocuğa sahip çıkarak, tokat atan adamın cezalandırmasını istedi.

BELEDİYE: GEÇİCİ OLARAK ÇALIŞIYOR

Orta Doğu News haber sitesinin servis ettiği görüntülerde küçük çocuğun adamın tokatının etkisiyle yere çömelip kendini korumaya çalıştığı görülüyor. Sosyal medyada görüntülere tepkilerin gelmesi üzerine belediye açıklama yaptı. Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde: Birtakım sosyal medya hesaplarında Diyarbakır'da, kâğıt toplayan bir çocuğa tokat atan ve zabıta olduğu iddia edilen bir şahsın görüntüsünün paylaşıldığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda kişinin zabıta görevlisi olmadığı, önceki dönemlerde toplum yararına çalışma programı kapsamında Büyükşehir Belediyemizde geçici olarak çalıştığı ancak hâli hazırda Büyükşehir Belediyemizle herhangi bir ilişiğinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Bir çocuğa uygulanan ve kabul edilemez olan bu şiddetin sorumlusu kişi hakkında emniyet birimlerimizin tahkikatı başlatılmış olup gelişmelerden ayrıca bilgi verileceği hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Görüntülerin sosyal medyada yankı bulmasıyla vatandaşlar sert tepki gösterdi. Tokat atan kişinin bulunmasını isteyenler, en ağır cezanın verilmesini talep etti.

Zabıta kağıt toplayan çocuğu tokatladı! Sosyal medya ayaklandı - Son Dakika
09 Ekim 2019 Çarşamba 11:05

Diyarbakır, Yenişehir, Zabıta, Tokat, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR (57)
 • sivil vatandaş : zabıta ya da değil çocuğa şiddete karşıyız .kimse çocuklara fiziki ceza veremez .ki o çocuk çöpten ekmeğini çıkartmaya çalışıyor.halbuki bu çocuklara belediyelerin sahip çıkması gerekirken.hem geri dönüşüme faydaları var hem de çevre temizliğine .aslında belediyeler bu çocuklara sahip çıkıp geri dönüşüm tesislerinde değerlendirebilir.hem çocuklara sahip çıkılmış olur hem de geri dönüşüm daha ciddi bir boyut kazanır.
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • PİLOT : NE SAÇMALIK BU YA GEÇİCİ GÖREV NASIL OLUYOR DALGAMI GEÇİYORSUNUZ ADAM MI KAYIRIYOSUNUZ EL KADAR BEBEYE TOKAT ATMA NEDİR EĞER BU MAHLUKATA CEZA VERİLMESSE CİDDEN ADALET SİSTEMİMİZ ÇÖKMÜŞ DEMEKTİR.
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • salsasyonel : iş yeri çalışanını zabıta olarak gösterip halkı devlet memuruna düşman etmek için her gün bir taş daha diziyorsunuz ama memlekette adalet olmadığı için sizin gibi haber sitelerine hiçbirşey olmaz.
  Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır
 • Mehmet : Olayı bilip bilmeden zabıta demeyin yaptığı yenilir yutulur birşey yada tasvip edilecek birşey değil ama araştırıp öyle yazsanız iyi olur buradaki esnafın kendi dükkanlarını korumaları için kendilerinin tuttuğu ücretli işçi
  Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
 • AZAT58 : DİYARBAKIR ADAMLARIN ŞEHİRİDİR SEN HİÇ O ŞEHİRE GİTTİN Mİ İNSANLARIN AĞZINDAKİ LOKMAYI BİLE PAYLAŞMAK İÇİN CAN ATTIĞINI GÖRDÜN MÜ MİSAFİR OLDUN MU SUYUNU İÇTİN Mİ İNSANLARIN SICAKLIĞINI GÖRDÜN MÜ DE BÖYLE KONUŞUYORSUN KARDEŞ? BİR SİVASLI OLARAK SÖYLEMEK İSTERİMKİ DİYARBAKIRLILAR DEĞERLİ İNSANLARDIR.
  14 5 Yayından Kaldır
 • Mert : Sen nerelisin gerçi nereli olmak önemli değil insan olmak önemlidir ki oda sende yok
  7 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız