Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 7 polisten, Ankara'da bulunan 4'ünün evine acı haber ulaştı.
Bağlar ilçesinde özel harekat polislerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında teröristlerce düzenlenen saldırı sonucunda şehit düşen Ankara Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün polis memurlarından Alper Zor'un (45) Ankara Yenimahalle Güzelyaka Mahallesi 541. Sokak'ta bulunan evine acı haber, yetkililer tarafından ulaştırıldı.
Şehit polis Zor'un evinin bulunduğu sokağa büyük boy Türk bayrağı asıldı. Sokaktaki evlerde de komşularının cam ve balkonlarına Türk bayrağı astıkları görüldü. Evin önüne Yenimahalle Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu. 112 Acil Sağlık Servis ekipleri de hazırda bekledi. Şehit polis Zor'un evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.
Saldırıda şehit olan diğer özel harekatçı polis memuru Mustafa Yiğitalp'in (46) Ankara Yenimahalle Çamlıca Mahallesi 164 Sokak'taki evine de acı haber yetkililer tarafından ulaştırıldı. Şehit Yiğitalp'in de evinin bulunduğu sokağa büyük boy Türk bayrağı asıldı. Şehidin komşularının da evlerine Türk bayrağı astığı görüldü.
-Etimesgut'un şehitleri
Şehit özel harekat polisi Necdet Alıcı'nın (48) da Etimesgut Topçu Mahallesi 1558. Cadde'deki evine de acı haber yetkililer tarafından ulaştırıldı.
Şehit Alıcı'nın evine Türk bayrağı asıldı. Etimesgut Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu.
Alıcı'nın evli, 3 oğlu ve bir kızının olduğu ve oğullarından Kürşat ve Neşet'in ikiz olduğu öğrenildi. Şehit Alıcı'nın bir kaç gün önce Diyarbakır'a geçici görevli olarak gittiği belirtildi.
Şehit özel harekat polisi Fatih Mehmet Ertuğrul'un (47) da Etimesgut Ayyıldız Mahallesi 1631. Caddedeki evine de acı haber yetkililerce ulaştırıldı. Evine Türk bayrağı asıldı, aile ve yakınları ile komşuları ve meslektaşlarının taziye için geldikleri gözlendi.
Şehit polis Ertuğrul'un evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.
Diyarbakır Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesinde özel harekat polislerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda 7 polis memur şehit olmuş, 14'ü sivil 27 kişi yaralanmıştı.

Kaynak: AA

01 Nisan 2016 Cuma 00:17

Yenimahalle Belediyesi, Mehmet Ertuğrul, Diyarbakır, Politika, Güncel