Diyarbakır'ın Fethi Kutlandı

Diyarbakır'ın İslam Orduları tarafından fethedilişinin bin 377'nci yıldönümü kentte Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği bir etkinlikle kutlandı.

Diyarbakır'ın İslam Orduları tarafından fethedilişinin bin 377'nci yıldönümü kentte Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği bir etkinlikle kutlandı.
Anadolu Gençlik Derneğinin Ziya Gökalp Spor Salonu'nda düzenlenen fetih kutlamaları bu yıl 'Sahabe ordusu, ne güzel ordu. Ettiler Amid'i İslam yurdu' sloganıyla yapıldı. Kur'an-ı Kerim'in okunmasının ardından kutlama etkiliğinde, Selahaddin Eyyubi, Ömer Muhtar, Seyyid Kutup, Hasan El Benna, Said-i Nursi, Osmanlı Padişahı 2'nci Abdulhamit ve Necmettin Erbakan gibi önemli şahsiyetlerin söylediği bazı önemli sözler öğrenciler tarafından seslendirildi.
Etkinlikte konuşan AGD Başkanı Salih Turhan, Mekke'nin fethine bakıp, günümüzdeki batıların yaptıklarına bakarak, fetih ve işgalin ne olduğunu görebildiklerini söyledi. Turhan, 'Fetih bitmiş değil, Diyarbakır'ın, Kudüs'ün, İstanbul'un fethi bitmiş değil. Selahaddin Eyyubi'nin mücadelesi bitmiş değil. Kudüs, Müslümanların olana kadar, bizim fetih mücadelemiz devam edecektir. Diyarbakır'ın fethi, yeryüzü İslamlaşana kadar, batıl ortadan kalkana kadar, bizim fetih mücadelemiz Allah'ın izniyle bitmeyecek. İnşallah bu gerçekleştirdiğimiz fetih önce Diyarbakır'daki gençlerimizin fethi olacak" diye konuştu.

Kaynak: DHA

15 Mayıs 2016 Pazar 17:19

Ziya Gökalp, Selahaddin Eyyubi, Diyarbakır, Politika, Güncel