Diyarbakır Peyasspor Üçüncü Oldu

Diyarbakır Peyasspor Hokey Takımı, Osmaniye’de düzenlenen U16, 1. Lig ve 2. Lig müsabakalarında önemli sonuçlara imza attı.

Diyarbakır Peyasspor Hokey Takımı, Osmaniye'de düzenlenen U16, 1. Lig ve 2. Lig müsabakalarında önemli sonuçlara imza attı. 1. Ligde mücadele eden Diyarbakır temsilcisi, 12-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen maçların ardından sezonu 3'ncü sırada tamamladı.
Hokey Federasyonu Diyarbakır İl Temsilcisi Mehmet Veysi Koyun, zorlu geçen müsabakalarda çok iyi mücadele ettiklerini söyledi. Koyun, 8 takımın yer aldığı ligde, 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgi alarak sezonu tamamladıklarını belirtti. Koyun, Osmaniye'de gerçekleşen müsabakaların ayrı bir öneminin de olduğunu kaydetti. Koyun, "Bu müsabakalar aynı zamanda balkan şampiyonası milli takım seçmesi özelliği de taşıyordu. Bu nedenle Osmaniye'deki müsabakalar bizim için çok önemliydi. Büyük çekişmeye sahne olan maçlarda sporcuların ortaya koyacağı performanslara göre milli takım aday kadrosu belirlenecek. Milli takım antrenörleri de sporcuların tespitini yapmak için Osmaniye'deki müsabakaları takip ettiler. Kulübümüzdün en az 3 sporcu ile milli takımlarda temsil edilmeyi bekliyoruz. Hedefimiz milli takımlara çok sayıda sporcu kazandırmaktır" dedi.
Osmaniye'ye gidiş-geliş konusunda kendilerine büyük destek veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla'ya teşekkür ettiklerini vurgulayan Koyun, "Başkanımız bize büyük katkı sundu. Osmaniye'ye gidiş-geliş masraflarımızı üstlendi. Yani ulaşım konusunu Başkanımız çözdü. Bu nedenle Başkanımız başta olmak üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı yetkililerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İHA

20 Nisan 2018 Cuma 13:23

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Veysi, Osmaniye, Spor
YORUMLAR