Doğada Görevini Tamamlayan Ağaçlarla Sanat Eserleri Ortaya Çıkarıyor

Doğada görevini tamamlayan ağaçlarla sanat eserleri ortaya çıkarıyorBURDUR - Burdurlu geri dönüşüm sanatçısı Durul bakan, doğada ömrünü tamamlamış ağaç parçalarını toplayarak yaptığı heykellerle görenleri hayran bırakıyor.

Doğada görevini tamamlayan ağaçlarla sanat eserleri ortaya çıkarıyor
Burdur - Burdurlu geri dönüşüm sanatçısı Durul bakan, doğada ömrünü tamamlamış ağaç parçalarını toplayarak yaptığı heykellerle görenleri hayran bırakıyor. Expo 2016 Antalya Fuarında insan, Kartal. Geyik, Keçi ve At heykelleri yapıp sergileyen Durul Bakan, sanat çalışmalarına Burdur Lisinia' da devam ediyor. Durul Bakan, Tayvan'a gidecek son İnsan heykelini de tamamladı.
Susuzluk temasını anlatan kurumuş ve değişime uğramış bir insan heykeli, bunun yanında dağlardaki hızlı ardıç tüketimine ilişkin ardıç ağacından yapılmış heykeller, diğer taraftan özellikle dağlarda keçi varlığının azalmasına ilişkin keçi heykeli ve son yıllarda sayısı gittikçe azalan Kartal heykelleri yaparak mesaj veren geri dönüşüm sanatçısı Durul Bakan, doğada topladığı atık ve doğanın yıprattığı ağaç parçalarını bir araya getirip kafasında tasarladığı figürleri heykel haline getirdiğini söyledi. Bakan, " Bir parçalı alıp bunu şu heykeli yapacağım diyemiyorum. Heykelin büyüklüğüne göre konulacağı yere göre elimdeki malzemelerle kendi ruh halimi de katarak heykellerimi tamamlıyorum. Son yaptığım insan heykeli Tayvan' da yapılacak Fuara gidecek. En çok keçi, kartal, geyik yapmayı seviyorum. Şu ana kadar 40'a yakın çalışmayı tamamladım" dedi. Bakan, bir çalışmanın iki hafta ile üç ay arasında sürdüğünü, doğru malzeme doğru ruh halinin sanatında önemli bir yeri olduğunu belirterek Katar' dan Katar Keçisi için teklif geldiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

03 Eylül 2018 Pazartesi 12:12

Burdur, Tayvan, Kartal, Yerel