Doğu Ekspresinde Cinayet'İn Türkiye Prömiyeri 7 Kasım'da Yapılacak

Agatha Christie'nin aynı adlı romanından uyarlanan 'Doğu Ekspresinde Cinayet' filminin Türkiye prömiyeri, 7 Kasım'da Doğu Ekspresi yolculuğunun başlangıç durağı Sirkeci Garı'nda gerçekleştirilecek.

Agatha Christie'nin aynı adlı romanından uyarlanan "Doğu Ekspresinde Cinayet" filminin Türkiye prömiyeri, 7 Kasım'da Doğu Ekspresi yolculuğunun başlangıç durağı Sirkeci Garı'nda gerçekleştirilecek.
Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2016 yılında düzenlenmeye başlanan İKSV Galaları, 2017-2018 sezonunda devam ediyor.
Bu kapsamda, "Doğu Ekspresinde Cinayet" filmi, 7 Kasım'da Sirkeci Garı'nda sinemaseverlerle buluşacak.
Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, Judi Dench, Willem Dafoe ve Olivia Colman'ın rol aldığı filmin senaryo uyarlamasını Michael Green yaptı.
Yönetmenliğini Kenneth Branagh, yapımcılığını ise Ridley Scott'ın üstlendiği filmin konusu özetle şöyle:
"1930'lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Şark Ekspresi'nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner trende ölü bulunur. Trende çok sayıdaki yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot da bulunur. Trenin kara saplanıp durması, Poirot'ya yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat zaman verecektir."
ABD'de gösterime girmeden önce İKSV Galaları'nda gösterilecek film, Türkiye'de 10 Kasım'da sinemaseverlerle buluşacak.

Kaynak: AA

23 Ekim 2017 Pazartesi 17:00

Amerika Birleşik Devletleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Agatha Christie, Türkiye, Kültür Sanat