Güne yatay seyirle başlayan dolar, 7,33 seviyesinden işlem görüyor

Dün yükselme eğiliminde olan dolar, bugünü yatay seyirle başlamasının ardından 7,3270'ten işlem görüyor.

Dün yükseliş eğiliminde hareket eden dolar, günü önceki kapanışa göre yüzde 1,4 değer kazancıyla 7,3317'den tamamladı.

Dolar, yeni güne yatay seyirle başlamasının ardından saat 10.30 itibarıyla önceki kapanışın hemen altında 7,3270'ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,3 artışla 8,6690'dan, sterlin/TL de yüzde 0,2 değer kazancıyla 9,5760'tan satılıyor. Dolar endeksi, şu sıralarda önceki kapanışa göre yüzde 0,1 azalışla 93,2 seviyesinde bulunurken, avro/dolar paritesi yüzde 0,3 artışla 1,1820 seviyesinden işlem görüyor.

KORONAVİRÜS AŞISINA YÖNELİK HABERLER AKIŞI ETKİLEYECEK

Analistler, ABD ile Çin arasında devam eden gerilim, ABD'de görüşülmekte olan teşvik paketine ilişkin belirsizlikler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin haber akışının piyasalarda dalgalanmaya neden olduğunu söyledi. Bugün yurt içinde Merkez Bankası'nın haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise ABD'de ithalat ve ihracat fiyat endeksleri ile haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini bildiren analistler, Kovid-19 aşısına yönelik haber akışının da varlık fiyatları üzerinde belirleyici olacağını kaydetti.

Güne yatay seyirle başlayan dolar, 7,33 seviyesinden işlem görüyor - Son Dakika Ekonomi
Kaynak: AA
13 Ağustos 2020 Perşembe 10:35
YORUMLAR (2)
  • Bay : Bunlar yakinda Aya sofyada namaz kilmak icin dolar uzerinden giris ucreti alir. Bizim halkta bismillah der oder, hic sormadan, dusunmeden!
    Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • Ms : Dün Albayrak konustu bugün Reyis konustu.Suclu CHP.Dolarlami maas aliyorsunuz dedi,cokomelli dedi,Liranin deger kaybetmesi iyi dedi.KOYUNLAR YINE ALKISLADI.
    Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır

Son Dakika