Dolmuş Zammı Öğrenciyi Sokağa Döktü

Dolmuş zammı öğrenciyi sokağa döktüIĞDIR - Iğdır Üniversitesi öğrencileri, dolmuşlara yapılan 75 kuruşluk zammı düzenledikleri basın açıklamasıyla protesto etti.

Dolmuş zammı öğrenciyi sokağa döktü

IĞDIR - Iğdır Üniversitesi öğrencileri, dolmuşlara yapılan 75 kuruşluk zammı düzenledikleri basın açıklamasıyla protesto etti.

Iğdır Üniversitesinde okuyan yaklaşık 250 öğrenci, dolmuşlara yapılan 75 kuruşluk zammı protesto etmek için Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde bulunan İnsanlık Anıtı önünde bir araya geldi

673 öğrencinin kaydını sildiğini belirten Iğdır Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Serdar Öztürk; "Kaydını silen öğrencilerle yaptığımız görüşmede, barınma ve servis sorunu olduğu için kayıtlarını sildirdiklerini öğrendik. Iğdır çarşı merkezinden Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü arasındaki 10 kilometrelik mesafe için 1 TL 75 kuruş ücret karşılığında ulaşım sağlamaktaydık. Yaz tatili esnasında mevcut kooperatif tarafından bu ücret 2 TL 50 kuruş olarak belirlenmiş, bu karar Iğdır Şoförler ve Otomobilciler odasında onaylanmıştır. Bu karardan sonra, Şoförler ve Otomobilciler odası başkanıyla yaptığımız görüşme neticesinde, kendisinin bu karardan haberdar olmadığını beyan etmiştir. Şimdi Şoförler ve Otomobilciler odasına soruyoruz. Cemiyetin gerçekten bir başkanı veya yönetim kurulu var mıdır. Yoksa herkes başına buyruk mu hareket ediyor. Her isteyen istediği gibi karar çıkarabiliyor, ya da sizler aldığınız bu kararlarda sadece şoför esnafının taleplerini mi dikkate alıyorsunuz. Burada öğrenci veya sivil halkın herhangi bir önemi yok mu. Bu kararı alırken yol ölçümü yapıldı mı yoksa kendi kafanıza göre mi karar veriyorsunuz" dedi.

Düzenlenen basın açıklaması, öğrenciler tarafından Şoförler ve Otomobilciler odası yönetimi "Cemiyet İstifa" sloganları atmasıyla son buldu.

Dolmuş Zammı Öğrenciyi Sokağa Döktü - Son Dakika

Kaynak: İHA

03 Ekim 2018 Çarşamba 08:03

Iğdır Üniversitesi, Iğdır, Yerel