Vatandaşlar, Aç Kalıp İlçe Merkezine İnen Domuzları Elleriyle Besledi

Muğla Bodrum'da geçen 2 hafta boyunca kenar mahallelere inen domuzlar, bu kez şehrin en işlek caddesinde görüldü. Vatandaşlar, evlerin arasında dolaşan domuzları elleriyle besledi.

Bodrum'da aç ve susuz kaldıkları için iki haftadır ilçenin kenar mahallelerine inen domuz sürüleri, bu kez şehrin merkezinde görüldü.

DOMUZLARI GÖREN VATANDAŞLAR KAMERALARINA SARILDI

Turistik Gümbet Mahallesi'nin İnönü Caddesi'nde dolaşan yaklaşık 30 domuzun yer aldığı sürü, caddeden karşıya geçerken otomobillere aldırış etmedi. Yavrularıyla lüks villaların da aralarında yer aldığı evlerin bahçelerine giren domuzlar, bol bol su içti. Mahalle halkı, eliyle ekmek ve su verdiği domuzların fotoğrafını çekmeyi de ihmal etmedi.

"TEK DERTLERİ BİR LOKMA YİYECEK VE BİRAZ SU"

Vatandaşlardan Mehmet Bekar (32), "Kış aylarında su ve yiyecek sıkıntısı çekmeyen domuzlar, yaz aylarında bunları bulamıyor. O nedenle şehrin merkezine kadar indiler. Tek dertleri, bir lokma yiyecek ve biraz su. Yavruları ile dolaşıyorlar, onları beslemeleri lazım. Kimseye bir zararları yok. Bodrumlular onlara, onlar da şehirde yaşayanlara alıştı" dedi.

12 Haziran 2018 Salı 16:50

Gümbet Mahallesi, Bodrum, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR (30)
  • İmam63 : RAMAZANDA DOMUZ BESLEMEK GÜNAHDIR HA YEDİNİZ ETİNİ HA BESLEDİNİZ DİNDEN CIKTINIZ Cevap Yaz 6 11 Yayından Kaldır dyg : Özürlü falan mısın sen ? 7 2 Yayından Kaldır İMAMBAYILTAN : Bu Dünya''ya senden daha fazla yararları vardır emin ol, hem yemek mekruh, beslemek değil zaten o kadar lanet bir hayvan olsaydı Allah (c. c. ) yaratmazdı ya da soyunu kuruturdu. Beyin bedava. . . 14 2 Yayından Kaldır
  • vayandaş : ya tamam hiç bir hayvana eziyet edilmez. haramdır ancak sonuçta canlıdır. karnını doyurur gönderirsin vicdanen bunuda anlıyorumda bu domuzların resimlerini çekmek te ne oluyor ? çerçeveletip odalarınamı asacaklar ? yav ne mal insanlar var yahu Cevap Yaz 14 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız