Don Juan'ın Serenadı' 14 Yıl Sonra Yeniden Seslendirilecek

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Mozart'ın 'Don Juan'ın Serenadı' adlı eserini 14 yıl sonra yeniden İstanbul seyircisi için yorumlayacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Mozart'ın "Don Juan'ın Serenadı" adlı eserini 14 yıl sonra yeniden İstanbul seyircisi için yorumlayacak.
İDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Don Juan (Don Giovanni) denilince ilk akla gelen eserlerden birinin Mozart'ın "Don Juan'ın Serenadı" olduğunu belirterek, "Serenatlar" konserinde bu esere de yer verileceğine dikkati çekti.
Yazılmış ünlü tüm serenatların "Serenatlar" akşamında seslendireceğinin altını çizen Arıkan, 4 Kasım'da Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi, 9 Kasım'da ise Grand Pera Emek'te konserlerin gerçekleştirileceğini kaydetti.
Don Juan 13 Ekim'de Avusturya'da sahnelendi
Arıkan, 13 Ekim'de Avusturya'nın başkenti Viyana'da Don Juan konser-temsilinin rejisini üstlendiğini aktararak, Mozart'ın doğduğu şehirde Sedat Gürel - Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı tarafından düzenlenen etkinliğin çok yoğun ilgi gördüğünün altını çizdi.
Temsilde, Peter Valentovic'in şefliğinde Bratislava Orkestrası'nın sahne aldığını aktaran Arıkan, Burak Bilgili'nin Leporello'yu, Güneş Gürle'nin Don Giovanni'yi, Hande Soner Ürben'in Donna Anna'yı, Perihan Nayır Artan'ın Donna Elvira'yı, Caner Akın'ın Don Ottovia'yı, Murat Cem Orhan'ın Masetto'yu, Nesrin Gönüldağ'ın Zerlina'yı, Göktuğ Alpaşar'ın ise Il Commendatore rolünü canlandırdığını söyledi.

Kaynak: AA

18 Ekim 2017 Çarşamba 16:32

Don Giovanni, İstanbul, Mozart, Don Juan, Politika, Güncel