Doruk Sağlık Grubu ve Tepecik Eğitim Gönüllüleri'nden Sosyal Sorumluluk Projesi

Bursa'nın saygın kuruluşlarından Doruk Sağlık Grubu, Mustafakemalpaşa'nın Tepecik Beldesi'ne halı saha yaptırdı.

Bursa'nın saygın kuruluşlarından Doruk Sağlık Grubu, Mustafakemalpaşa'nın Tepecik Beldesi'ne halı saha yaptırdı.

Mustafakemalpaşa'nın Tepecik Beldesine, Tepecik Eğitim Gönüllüleri ile birlikte bir halı saha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Dr. Mustafa Esgin; "Gençlerimiz bu halı saha ile boş zamanlarını daha iyi değerlendirecekler ve sporun evrensel diliyle kardeşlik kültürüne katkı koyacaklardır" dedi.

Açılış törenine Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, AK Parti Milletvekili adayı Mustafa Öztürk, MHP Milletvekili adayı Levent Burmalı, Tepecik Belediye Başkanı Metin Boru, Belde Belediye Başkanları, Mustafakemalpaşalılar Derneği Başkanı Halim Çapkın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tepecik Şehit Ali Uzel İlköğretim Okulu bahçesinde yapımı tamamlanan halı sahanın açılış konuşmasında okul müdürü İbrahim Yılmaz "Hayatım boyunca böylesine heyecanlı bir gün yaşamadım" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Eğitim gönüllüleri derneği ve yardımseverlerin okula yapmış oldukları desteklere teşekkür eden Yılmaz, özellikle çok kısa bir zamanda bu tesisi Tepecik'e ve gençlere kazandıran Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Mustafa Esgin'e şükranlarını sundu.

Törende Eğitim Gönüllüleri Derneği adına konuşan Başkan Hamdi Süzen ise şunları söyledi:

"Eğitim Gönüllüleri Derneği önderliğinde, Belediye Başkanımız Sayın Metin Boru ve başta Doruk Sağlık Grubu olmak üzere hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla gerçekleştirilen bu halı saha, okul bitişiğindeki bin 125 metrekare arsa üzerine yapılmıştır. Tabana naylon halı döşeme, ışıklandırma ve saha standartlarına göre yapılan Tepecik Şehit Ali Üzel İlköğretim Okulu Halı Saha Tesisleri 150 bin TL'ye mal oldu. Bu sahada, turnuvalar düzenleyerek ikili ilişkileri üst seviyeye çıkaracağız ve gençlerimiz spor yaparak yetişecektir"dedi.

- BURSA

Kaynak: AA

09 Haziran 2011 Perşembe 17:45

Yerel