Dünya Pi Günü, Tiyatro Gösterisiyle Kutlandı

Hatay’ın Erzin ilçesinde, matematik sabiti ‘Pi Sayısı’ anısına özel olarak kabul edilen Dünya Pi Günü, Ali Rıza Büyüker Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ile kutlandı.

Hatay’ın Erzin ilçesinde, matematik sabiti ‘Pi Sayısı’ anısına özel olarak kabul edilen Dünya Pi Günü, Ali Rıza Büyüker Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ile kutlandı. Pi sayısı yarışmasının da yapıldığı kutlama gününde, öğrencilere Pi şeklinde pasta ikram edildi.
İrrasyonel sayı olduğu için virgülden sonra sonsuza kadar uzanan 'Pi Sayısı’na özel 3,14 sayısından yola çıkılarak kutlanan Dünya Pi Günü nedeniyle Ali Rıza Ortaokulu’nda kutlama programı düzenlendi.
Okulun konferans salonunda düzenlenen kutlama programa idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Okulun matematik öğretmenleri tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında, tüm misafirlere ‘Pi Sayısı’nın sembolü yazılı pastalar ikram edildi. Öğrenciler tarafından, ebru sanatı ile yazılmış Pi resimleri de sergilendi. Öğrencilerin oynadığı matematiği anlatan tiyatro gösterisi ise izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Kaynak: CİHAN

14 Mart 2016 Pazartesi 13:56

Erzin, Hatay, Pi, Kültür Sanat, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri