Dünya Turu Hayali Gerçek Oluyor

Gürkan Genç'in büyüyen hayalleri, Atılım Üniversitesi ana sponsorluğuyla dünya turuna dönüşüyor.

Yetiştirdiği binlerce öğrencinin yanı sıra farklı alanlarda faaliyet gösteren gençleri de destekleyen Atılım Üniversitesi, kurduğu hayali gerçekleştirme cesareti gösteren Gürkan Genç'in "Gelecek İçin Pedalla" projesine ana sponsor oluyor.

Yeni projesi ile dünyanın en iyi gezginlerinden biri olabilmek için 7 senede 7 kıta, 84 ülke, 115 bin kilometreyi pedallayacak olan Genç; dünyanın en büyük 5 çölü, en yüksek 5 araç geçiş noktasından geçip Everest ana kamp alanı tırmanışını gerçekleştirecek.

Genç, bu kapsamda;

· Kuzey Asya ve İpek Yolu'nun tamamını,
· Orta Asya Türk devletlerini,
· Türkmenistan'da Kara-Gum ve Moğolistan'da Gobi çöllerini,
· Tacikistan'da en yüksek geçitlerden biri olan 4650 metrelik Pamir Dağları'nı, ve
· Toplam 37 bin metrelik Valkhan vadisi tırmanışını,
bisikletiyle kat etmiş olacak.

Daha önce tek seferde denenmemiş bir rotayı bisikleti ile geçerek rekorlar kitabına girmeyi hedefleyen Gürkan Genç, bunu başaran ilk Türk olarak tarihe adını yazdırmayı amaçlıyor. "Gelecek için pedalla" adlı proje 9 Eylül 2012 Pazar sabahı saat 09.30'da Ankara'da I. TBMM önünden başlıyor.

Gürkan Genç 2010 yılında 11 ay süren bisiklet yolculuğu ile Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Çin, Moğolistan, Güney Kore ve Japonya'ya giderek Evliya Çelebi'nin serüvenci ruhunu günümüze taşımıştı.

Azim, sabır, aşk, cesaret ve bir de bisikletle neler yapılabileceğini tüm dünyaya gösteren Gürkan Genç, dünyayı pedallarken biriktirdiği yol anılarını ve çocukluk düşlerinin peşine düşerek kişisel amacını yerine getirmenin mutluluğunu www.gurkangenc.com adresinden takipçileri ile paylaşıyor.

Kaynak: Bültenler

06 Eylül 2012 Perşembe 14:44

Moğolistan, Türkmenistan, Asya Türk, Atılım Üniversitesi, Güncel