Dünya yıldızlarının en sevdiği 5 otel

Seyahat sitesi momondo, bir sonraki seyahatinde hikayesi olan otellerde konaklayarak hayranı olduğu ünlülerin izini takip etmek isteyenler için özel bir rehber hazırladı.

İşte Marilyn Monroe'dan Justin Bieber'a, Charlie Chaplin'den Kate Middleton'a dünya yıldızlarının favori otelleri!

Bazı oteller yalnızca sunduğu olanaklarla değil, hikayeleriyle de ön plana çıkar. Ve bu hikayelerde dünyaca ünlü isimler ön plana çıkar. Peki güne yıldızlarla aynı odada başlamak, onlarla aynı havuzda yüzüp aynı manzaraya karşı dinlenmek isteyenler hangi otelleri tercih etmeli? momondo'nun hazırladığı yeni rehber, bir sonraki seyahatinde kendini yıldız gibi hissetmek isteyenlere beş özel seçenek sunuyor.

PLAJDA Justin Bieber YA DA Miley Cyrus'A RASTLAYABİLİRSİNİZ

Kaldığınız otelin plajında güneşlenirken Justin Bieber ya da Miley Cyrus'a rastlamak ister misiniz? Peki ya barda veya odanıza çıkarken asansörde Will Smith, Helen Mirren ya da Francis Ford Coppola gibi efsanelerle karşılaşmak? Cevabınız evet ise Rio de Janeiro ziyaretinizde konaklamak için Belmond Copacabana Palace'ı tercih etmelisiniz. Üstelik meşhur Copacabana Plajı'nın hemen yanında yer alan otelin popüler kültürdeki yeri sadece ünlü konuklarıyla sınırlı değil. Burası aynı zamanda kadrosunda Fred Astaire ve Ginger Rogers gibi yıldızlar bulunan Karyoka (Flying Down to Rio) filminin çekildiği otel!

Belmond Copacabana Palace'da yer ayırtmak için momondo'ya göz atabilirsiniz.

MARILYN MONROE'DAN Frank Sinatra'YA

Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Barbra Streisand, Frank Sinatra, Charlie Chaplin, John Wayne, Bob Dylan, The Beatles… Hepsi Londra'daki Savoy Hotel'in geçmişte ağırladığı konuklar arasında… Üstelik 1901 yılında, o zamanlarda Savoy'da kalan ressam Claude Monet, 6. kattaki penceresinden Thames Nehri'ni resmetmişti. Tüm bu özellikler, Savoy'u dünya kültürel mirasının önemli bir parçası haline getiriyor. Otelin barına uğrayıp, klasik bir bardakta servis edilen ve 1920'lerin esintilerini taşıyan kokteylleri yudumlamanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: Bültenler

10 Ekim 2016 Pazartesi 09:53

Charlie Chaplin, Kate Middleton, Marilyn Monroe, Justin Bieber, Güncel