Dünyada Bir İlk: Engelliler İçin 'bilgisayar Oyunu Turnuvası'

Güney Kore'nin Jeju Adası'nda engellilere yönelik uluslararası 'Bilgisayar Oyunu Turnuvası' düzenlenecek.

Güney Kore'nin Jeju Adası'nda engellilere yönelik uluslararası 'Bilgisayar Oyunu Turnuvası' düzenlenecek. Turnuva dünyada ilk olma özelliğini taşıyor.

Bilgisayar oyunu düşkünleri ile kendinden söz ettiren Güney Kore, yeni bir organizasyona imza atıyor. Güney Kore'nin Jeju Adası'nda 1-3 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan engellilere yönelik uluslararası 'Bilgisayar Oyunu Turnuvası' dünyada bir ilk özelliğini taşıyor. Başta Güney Kore, ABD, Japonya olmak üzere toplam 30 ülkeden gelecek engelli bilgisayar oyunu sevenleri, 3 gün boyunca rakipleri ile yarışacak.

Turnuvada 5 bilgisayar oyunu üzerinden katılımcılar yeteneklerini sergileyecek: Starcraft, Counter Strike, Warcraft, FIFA ve Kard Rider. Turnuvanın ilk günü açılış töreni ile geçecek. İkinci günde ise elemeler olacak. Turnuvanın son gününde ise yarı final ve finaller yapılarak, akşam ödül töreni ve kapanış töreni düzenecek.

Katılımcıların rakipleri ile çekiştiği mekanda aynı zamanda sergiler yapılacak. Sergi alanında bir çok bilgisayar programcısı yeni ürettiği programları halka tanıtacak. Sergiye alanında, yarışmacıların engelli olması hasebiyle sağlık ürünü tanıtımları da mevcut olacak.

Kaynak: CHA

30 Ekim 2011 Pazar 11:28

Dünya