Hürriyet

Dünyanın En İyi Modeli Yarışmasında Türkiye'yi, Londra'dan Ecem Temsil Edecek

ECEM (25), 26 Ağustos Cuma gecesi 40 ülkeden birbirinden başarılı modellerin katılacağı dünyanın en iyi modeli yarışmasında Türkiye için yarışacak.

ECEM (25), 26 Ağustos Cuma gecesi 40 ülkeden birbirinden başarılı modellerin katılacağı dünyanın en iyi modeli yarışmasında Türkiye için yarışacak. Sekiz yıl önce geldiği Londra'da İngilizce öğretmenliği okuyan ve İspanyolca eğitimi alan Uzgör, profesyonel modelliğinin yanı sıra Londra'nın en popüler müzikallerinde oyuncu ve şarkıcı olarak rol aldı.

En büyük isteğinin bir gün şarkılarının çok geniş kitlelere ulaşması ve şarkı söyleyerek büyük konserler vermek olduğunu söyleyen başarılı manken, Londra'ya gelirken esas amacının müzikle uğraşmak ve üniversite de okumak olduğunu ancak bir mankenlik ajansında çalışan bir bayanın tavsiyesiyle modellik yapmaya başladığını dile getirdi.

YARIŞMADA ÜÇÜNCÜ OLDU

Uzgör, Londra da yapılan, London Fashion Week, Pakistan Fashion Week, Essex Fashion Week, Harrods Catwalk Show gibi pek çok defilede modellik yaptı. 2008'de Miller Music Factory Şarkı yarışmasında 2000 kişiden cover kategorisinde 3'üncü olmayı başardı ve Manga'dan 3'üncülük ödülü aldı.

2012 yılında Miss Asia Pacific World yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Uzgör, yarışma kapsamındaki yetenek kategorisinde Demi Lovato'nun "Give Your Heart a Break" şarkısını seslendirerek "En İyi Yetenek" seçildi ve ilk 15'e girdi.

İLK BEŞE GİRMİŞTİ

Londra' da bir yıl kadar Cinderella müzikali ve Godspell müzikalinde rol alan ve şarkı söyleyen Uzgur, 2012 yılının aralık ayında Paris' te yapılan Face of Europe da 2'nci defa Türkiye'yi temsil etme şansı yakaladı.

2013 kasım ayında 140 model arasından ilk 5'e kalarak, yapılan final defilesinde "Craze" markasının yüzü seçilen başarılı manken ayrıca Miss Globe International yarışmasında İngiltere ve İrlanda için finalist modellerin seçilmesinden sorumlu olarak her yıl finalistlerle birlikte uluslararası finalin yapılacağı ülkeye seyahat ediyor.

Kaynak: Hürriyet

22 Ağustos 2016 Pazartesi 10:17

Türkiye, Londra, Dünya, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri