"Dur" ihtarına uymayan sürücü, evine kaçıp polisi tehdit etti ama cezadan kurtulamadı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, "dur" ihtarına uymayarak kaçan ve saklandığı evin balkonundan polislere, "Hadi gelin de ceza yazın" diye bağıran sürücüye 5 bin 32 lira ceza kesildi.

Menteşe ilçesi Abdi İpekçi Caddesi Akyol Pazaryeri yakınlarında motosiklet kazası ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

"DUR" İHTARINA UYMAYAN SÜRÜCÜ EVE KAÇTI

Ekiplerin, olay yerinde inceleme yaptığı sırada, 48 NH 116 plakalı aracıyla caddede seyreden Değer D. (33), polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçtı ve aracını yakınlardaki evinin önüne park ederek içeri girdi.

"HADİ GELİN DE CEZA YAZIN"

Adresi tespit edilen sürücü, ekiplerin aşağıya inmesi için yaptığı daveti reddetti ve evinin balkonundan trafik polislerine, "Hadi gelin de ceza yazın." diye seslendi. Olay yerine takviye ekip sevk edilmesine rağmen şüpheli kapıyı açmamakta direndi.

5 BİN 32 LİRA CEZA YEDİ

Bunun üzerine ekipler sürücüye, alkolmetreyi üflemeyi reddetmekten 3 bin 516 lira, polise mukavemetten 1228 lira ve "dur" ihtarına uymamaktan 288 lira olmak üzere toplam 5 bin 32 lira ceza kesti. Ekiplere direnen kişinin otomobili de çekici vasıtasıyla otoparka çekildi.

Kaynak: AA
24 Mayıs 2020 Pazar 22:28
YORUMLAR (4)
  • OTTOMAN : TÜRK POLİSİN AVRUPA POLİSİ GİBİ HATIRI SAYILIR OLMASI İÇİN SİYASET POLİSİN ÜSTÜNDEN ELİNİ ÇEKSİN TORPİL KAYİRMACA VALİ YAKINI VEKİL TANIDIGI ONUN SELAMI VAR BUNUN HATIRI VAR DİYE ATAMALAR OLURSA İŞETE POLİSİN DÜSTÜGÜ YER BU OLUR...
    Cevap Yaz 5 2 Yayından Kaldır
  • OTTOMAN : KARDEŞİM NOLUYO HERKES POLİSE DÜŞMAN DÜN BATİM BİRİ KÜREKLE POLİSİN KULAKINI KOPARIYOR YA POLİS İŞİNİ BİLMİYO YAHA KORKTUGU BİŞEYLER VAR LÜTFEN POLİSLER (PVSK) İYİ OKUSUN ....
    Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika