Dursunbey'deki Yangın Kontrol Altına Alındı

BALIKESİR (İHA) – Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde çıkan örtü yangını 3 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

BALIKESİR (İHA) – Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde çıkan örtü yangını 3 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Göbül Mahallesi ile Gazellidere ve Çamköy Mahalleleri arasında öğle saatlerinde başlayan ve yaklaşık 30 hektarlık alanda etkili olan örtü yangını ekiplerin ve vatandaşların yoğun müdahalesi sonrası söndürüldü.
Olay yerine gelen Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, yangın ile ilgili çalışmaları yerinde incelediler. Orman İşletmesi ekipleri ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin müdahale ettiği yangında özellikle otluk alanlar kül olurken yangında yaklaşık 30 hektarlık alan zarar gördü.
Çok sayıda arazöz ve 1 helikopterin müdahale ettiği yangın 3 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.
Dönüş yolunda kaza yaptılar
Öte yandan yangına çevre mahallelerden yüzlerce vatandaşta müdahale ederken yangına müdahale ettikten sonra Göbül Mahallesine dönerken kaza yapan 3 gencin haberi hem itfaiye ekiplerini hem de vatandaşları üzdü. 16 yaşındaki Mustafa Yiğit isimli gencin ölümü çalışanları üzüntüye boğdu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

08 Ağustos 2016 Pazartesi 20:25

Çamköy, Balıkesir, Dursunbey, Politika, Güncel