'Düş Gölgesi 6. Kısa Film Yarışması' Ödülleri Verildi

Birikim Okulları tarafından İstanbullu ortaokul ve lise öğrencileri için düzenlenen 'Düş Gölgesi 6. Kısa Film Yarışması' ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Birikim Okulları tarafından İstanbullu ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen "Düş Gölgesi 6. Kısa Film Yarışması" ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Birikim Hayat Koleji'nde gerçekleşen törende konuşan MÜSİDER Başkanı Arslan Ateş, öğrencilerin kısa filmle ilgili ortaya koyduğu performansın takdire şayan olduğunu belirterek, "Gündelik hayatı ıskaladığımız, rutine düşürdüğümüz, önemsemediğimiz, göz ardı ettiğimiz o kadar çok kıymetli ve değerli şeyleri beyaz perdeye taşımış ki arkadaşlar, farkındalık oluşturmak adına hakikaten proje önemli bir işlev gördü." dedi.
Ateş, yarışmaya başvuran her öğrencinin kadraja "yüreklerini, sevgilerini, heyecanlarını" yansıttığını aktararak, jüri heyetine ulaşan çalışmaların kast, tema, kurgu, metin gibi birçok açıdan değerlendirilerek, bir adım öne çıkanların ödüle layık görüldüğünü söyledi.
Yarışma sonucu ortaya çıkan kısa filmlerin Türkiye'nin geleceği için umut verici olduğunu ifade eden Ateş, "Yarışma jürisinde yer alan Anadolu Ajansı Kültür Sanat Haberleri Editörü Bünyamin Yılmaz'a, sinema eleştirmeni Abdulhamit Güler'e ve yönetmen Seyit Çolak'a yarışmamıza kattıkları değer için çok teşekkür ederim." diye konuştu.
Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, MÜSİDER Başkanı Arslan Ateş ve yarışma jürisi verdi. Çağrıcı, jüriye de teşekkür plaketi takdim etti.
Müzik ve Sinema Derneği'nin (MÜSİDER) katkılarıyla düzenlenen yarışmada, ortaokul kategorisinde Fatmanur Ekşisu, lise kategorisinde Halil İbrahim Tunç birinciliğe layık görüldü.
Yarışmada, ortaokul kategorisinde Pendik Birikim Ortaokulu'ndan Muhammed Hanefi İleri ikincilik, Esenyurt Gökkuşağı Ortaokulu'ndan Süleyman Cankat Salalı üçüncülük, Özel Pendik Birikim Ortaokulu'ndan Ömer Osman Oğultürk jüri özel ödülü ve Özel Sancaktepe Birikim Ortaokulu'ndan Hilal Yılmaz mansiyon ödülü aldı.
Lise kategorisinde Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi'nden Mustafa Sarp Danışoğlu'na ikincilik, Özel Birikim Hayat Anadolu ve Fen Lisesi'nden Ali Eren Gündüz'e üçüncülük, aynı liseden Abdullah Çağın'a jüri özel ödülü ve Samandıra Meslek Lisesi'nden Zeynel Çılgın'a mansiyon verildi.

Kaynak: AA

16 Mayıs 2016 Pazartesi 21:07

Pendik, Kültür Sanat