Duygu Asena'yı Doğum Gününde Yeniden Düşünmek

Kadir Has Üniversitesi'nde Duygu Asena'ya Doğum Günü Kutlaması

Duygu Asena'nın doğum günü, 19 Nisan'da Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi ve İletişim Fakültesi işbirliği ve Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği ve bianet'in destekleriyle düzenlenecek olan bir dizi etkinlikle ailesi, meslektaşları, akademisyenler ve okurları tarafından kutlanacak.

"Duygu Asena ile Düşünmek" başlıklı etkinlikte, gazeteci-yazar, programcı, oyuncu ve her şeyden önce Türkiye'de 1980 sonrası kadın hakları savunuculuğunda öncü isimlerden biri olarak Asena'nın yazarlık ve gazetecilik geçmişi ile düşünce dünyası masaya yatırılacak.

PANELLERDE ASENA'NIN BİRİKİMİ KONUŞULACAK

Ana konuşmacının Fatmagül Berktay olacağı etkinlikte, yazarın kardeşi İnci Asena da programda bir konuşmayla yer alacak. Asena'nın yazılarını ise Derya Alabora ve Eser Selen seslendirecek. Etkinlikte, Duygu Asena yazarlığını biçimlendiren temel meseleler üç ana başlık etrafında konuşulacak.

Her biri yazarın bir kitabının adını taşıyan panellerin ilki "Kadın, Hukuk ve Siyaset" alanında. "Aslında Özgürsün" başlıklı bu panelin konuşmacıları Filiz Koçali, O. Meriç Eyüboğlu ve Şahika Yüksel.

"Kahramanlar Hep Erkekti" başlıklı ikinci panelde Asena'nın meslaktaşları ve yakın çalışma arkadaşları olan gazeteciler Derya Sazak, Nazım Alpman, Yazgülü Aldoğan ve Zeynep Oral söz alacaklar.

"Aynada Aşk Vardı" başlıklı üçüncü panelde ise "Kadın ve Beden" üzerine Esin Paça Cengiz, Müge İplikçi ve Saffet Murat Tura konuşacak.

Etkinliğin sonunda Vedat Sakman dinletisi yer alacak.

OYUNCU OLARAK ASENA

Etkinlik boyunca Asena yalnızca yazarlık geçmişi ile değil eserlerinden uyarlanan filmler ve oyunculuğuyla da izleyicilerin karşısında olacak.

Kaynak: Bültenler

14 Nisan 2016 Perşembe 09:31

Kadir Has Üniversitesi, Duygu Asena, Türkiye, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri