Düzce'nin Alternatif Turizm Envanterleri Üzerine Akademik Çalışma Yapılacak

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) doğrudan faaliyet desteğini almaya hak kazandığı bildirildi.

Düzce Üniversitesi (DÜ) Gölyaka Meslek Yüksekokulu Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) doğrudan faaliyet desteğini almaya hak kazandığı bildirildi.

Üniversiteye bağlı Gölyaka Meslek Yüksekokulu, Gölyaka Kaymakamlığı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün ortaklaşa yaptığı çalışmayla, MARKA'nın da doğrudan faaliyet desteği verdiği "Düzce İli Alternatif Turizm Envanteri ve Rekabet Analizi" konusunda akademik analiz araştırmaları yapılıyor.

Haziran ayı başında başlayan proje kapsamında Gölyaka Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen toplantıda, "Düzce turizmine nasıl katkı verilebilir, ne türlü çalışmalar turizme direk etki eder?" konuları üzerinde duruldu.

Toplantıya DÜ Orman Fakültesi'nde Yrd. Doç. Dr. Necmi Aksoy ve yüksek lisans öğrencisi Nihal Koçar, Akçakoca Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu'ndan Yrd. Doç. Dr Emrah Özkul, Gölyaka Meslek Yüksekokulu'ndan Yrd. Doç. Dr. Hakan Polat ve öğretim görevlileri Emel Faiz, Yeliz Baş ile Neslihan Cavlak katıldı.

- DÜZCE

Kaynak: AA

20 Haziran 2011 Pazartesi 18:32

Yerel