Eagle Top King George Vı ve Kraliçe Elizabeth Stakes Yarışlarına Dahil Edildi

Royal Ascot’ı kazanan Eagle Top, Ascot’ta King George VI ve Queen Elisabeth Stakes yarışlarına dahil edilirken, Brown Panther ve Flintshire yarıştan çekildi.

Geçen ay Ascot’da King Edward VII Stakes yarışını kazanan Eagle Top, Oaks’ta zafer yaşayan ve aynı ahırı paylaştığı arkadaşı Taghrooda’nın yanına gidiyor. John Gosden’ın antrenörlüğünü yaptığı Eagle Top için sahibi Şeyh Hamdan Al Maktoum 75.000 İngiliz sterlingi angajman ücreti ödedi. Her iki at da Epsom Derby’de üçüncü olan Gosden’ın çalıştırdığı Romsdal tarafından geçilebilir. Ascot yarışlarından Brown Panther ile Flintshire’in yarıştan çekilmesi ve Eagle Top’un eklenmesi, King George VI ve Queen Elizabeth Stakes yarışlarında heyecan dozunun artmasına sebep oldu.

Tom Dascombe ekürisinin yıldız atlarından olan Brown Panther, iki sene önce orta mesafe yaz ortası yarışlarında yedinci olmuştu ve şu anda Artemis Goodwood Kupası yarışına hazırlanıyor. 6 yaşındaki at bu sezonda bir buçuk mil mesafeden daha uzun olan Ormonde ve Henry II Stakes’te olmak üzere önemli iki birincilik kazanırken, Royal Meeting’deki Gold Cup yarışını da dördüncülükle bitirdi. Her iki yarışta da koşullar elverişliydi, fakat Berkshire’da atmosfer daha canlı olacak gibi gözüküyor.

Belki de bu yüzden de Brown Panther’in ortak sahibi ve yetiştiricisi olan Michael Owen sosyal medyaya kendini şöyle ifade etti: ”Cumartesi günkü King George VI yarışını es geçip önümüzdeki hafta Goodwood Kupası’na katılıp tacımızı savunmaya karar verdik."

Flintshire ise yüksek ateş nedeniyle King George yarışına katılamadı. Andre Fabre’ın antrenörlüğünü yaptığı tay Epsom da Coronation Kupası'nda ikinci gelmişti ve koşacağı beşinci Grand-Prix’de (Saint Cloud) yükselmek istiyordu. Ancak Khalid Abdullah için yarış yöneticiliği yapan Teddy Grimthorpe atının havadan etkilendiğini belirtti. Sir Michael Stoute’un antrenörlüğünü yaptığı Teleskop ise yarışın favorisi olacak. Field of Dream, Ascot’da günün diğer önemli bir yarışı olan 150.000 Pound para ödüllü Longines International Stakes’te koşacak. Bakıcısı Jamie Osborne bu etkinkinliğe katılabildikleri için çok mutlu olduğunu belirtti.

Kaynak: EuroSport.com

27 Ağustos 2014 Çarşamba 14:56

Kraliçe Elizabeth, Queen Elisabeth, King Edward, Spor, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika