Edirne'de Dolu Yağdı

Edirne'de dolu yağdıEdirne'de öğleden sonra aniden bastıran dolu yağışı ve ardında gelen yağmur, vatandaşları hazırlıksız yakaladı.

Edirne'de dolu yağdı
Edirne'de öğleden sonra aniden bastıran dolu yağışı ve ardında gelen yağmur, vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Bazı cadde ve sokaklar ise suyla kaplandı.
Edirne'de öğleden sonra aniden bastıran dolu ve hemen ardından gelen sağanak yağmur etkili oldu. Kısa sürede cadde ve sokakları göle çeviren yağış ve doluya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar yakındaki saçak ve iş yerlerine sığındı. Trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi'nde yağışa yakalanan seyyarlar satıcılar ise tezgahlarını bırakıp kaçtı. Sebze satıcıları ise yağan dolu nedeniyle tezgahlarındaki ürünler hasar gördü. Aniden bastıran yağmur sokaklarda logarların taşmasına neden oldu. Vatandaşlar su dolu sokaklarda yürümek zorlanırken trafiğin yoğun olduğu caddelerde trafik kitlendi. Hava sıcaklığının 19 derece olduğu kentte meteoroloji yetkilileri yağmurun fırtına ile birlikte akşam saatlerine kadar aralıklarla devam edeceğini bildirdi.
Edirne'de Dolu Yağdı

Kaynak: DHA

02 Mayıs 2019 Perşembe 17:03

Dolu Yağışı, Edirne, Güncel