Edirne'de Emitt Toplantısı Yapıldı

9-12 Şubat tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek 16. EMİTT Fuarı öncesi 04 Ocak Çarşamba günü Edirne'de Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Turizm İl Kültür Müdürlüğü tarafından bir toplantı düzenlendi.

Saat 14.00'te Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ile Edirne İl Kültür Şube Müdürü Aynur Erbek, Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın, Keşan Belediye Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Erdoğan Demir ile Edirne'deki turizmciler ve ilgili sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldılar.Toplantıda konuşan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi olarak EMİTT Fuarı'na gerekli desteği vereceklerini belirterek "Biliyorsunuz Selimiye Camii Unesco Mirası Listesi'ne girdi. Dünyada 6 şehirdeki eserler bu listede yer alıyor. Bu nedenle Selimiye Camii'ne EMİTT Fuarı'nda ilimizin tanıtımı anlamında öne çıkarmayı hedefliyoruz. Belediye olarak da EMİTT Fuarı'na gerekli desteği vermeye hazırız" dedi.Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri de, bu yıl Ajans olarak Trakya İllerinin aynı çatı altında toplanması konusunda toplam 324 m2'lik bir yer kiralandığını ve Edirne , Kırklareli ve Tekirdağ İlleri'nin aynı çatı altında tanıtımının sağlanacağını be yer kirası ile stand bedellerinin Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ödeneceğini belirttiler.Daha sonra, standlarla ilgili bir sunum yapılarak katılımcılara bu konuda bilgi verildi ve yapılacak etkinliklerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın, Keşan, Enez ve İpsala ilçeleri olarak ortak stand açtıklarını belirterek "Bizlere 2.85x 2.25 m2 olarak ayrılan alanın bu üç ilçe için yetersiz olduğuna inanıyorum. Bu konuda sıkıntı yaşanacaktır. Bu alanın biraz daha arttırılmasını talep ediyorum.Biz Keşan Belediyesi olarak da yapılacak işlerle ilgili olarak Enez Belediyesi,İpsala Belediyesi ve diğer sivil toplum örgütlerimizle bir görüşme yapmadan burada net bir şey söylemememiz mümkün değil. Etkinliklerle ilgili gerekli çalışmayı yapacağız" şeklinde konuştu.6 OCAK CUMA GÜNÜ TOPLANTI DÜZENLENECEKÖte yandan EMİTT Fuarı ile ilgili olarak 6 Ocak 2012 Cuma günü Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda saat 13.00'te bir toplantı düzenleneceği ve fuarla ilgili gerekli görüşmelerin yapılacağı ve Ayşegül Arslan Aydın tarafından, Trakya Kalkınma Ajansı'nca düzenlenen toplantı hakkında bilgi verileceği de açıklandı.Toplantıya Keşan Belediyesi,Enez Belediyesi, İpsala Belediyesi,Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası il oda ve sivil toplum örgütlerinin davet edildiği de belirtildi.

Kaynak: Bültenler

05 Ocak 2012 Perşembe 15:12

Ayşegül Arslan, Trakya Bölgesi, Aydın, Keşan, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri