Edirne'den Kısa Kısa

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesini hafta sonu 4 bin 17 kişinin ziyaret ettiğini bildirdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesini hafta sonu 4 bin 17 kişinin ziyaret ettiğini bildirdi.

Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hizmete sunulan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesinin, çocuklara keyifli zamanlar sunduğunu belirtti.

Müzenin hayli yoğun ilgi gördüğünü ifade eder Gürkan, müzenin hafta sonu 4 bin 17 ziyaretçi ağırladığını kaydetti.

Gürkan, müzenin çocukların eğitimine de katkı sağladığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Finlandiya eğitim modelinden yola çıkarak 'Ellerim işliyor, zihnim çalışıyor' mottosuyla hizmet veren müzemizde çocuklarımızın yaşayarak ve yaparak öğrenme fırsatı yakalayacak. Sadece Edirne'nin çocukların değil, Trakya'nın hatta Balkanlar'dan gelen çocukların da eğitimine de büyük katkı sağlayacak. Bu nedenle müzemizin Bulgarca ve Yunanca tanıtımlarını yapıyoruz. Her iki dilde de hazırlanan broşürlerimizi, kentimize gelen Bulgar ve Yunan vatandaşlarına dağıtarak, müzemize davet ediyoruz."

Müzede, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla özel etkinlik yapıldığını da aktaran Gürkan, bu günde müzeyi ziyaret eden çocukların el izleriyle ve sihirli kartlarla Atatürk portresi yaptığını kaydetti.

Siyer-i Nebi Yarışması için kayıtlar devam ediyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, derneklerince Türkiye genelinde düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması için kayıtların sürdüğünü bildirdi.

İriş, yaptığı yazılı açıklamada, öğrencileri yarışmaya davet etti.

Kayıtların 18 Kasım Pazar gününe kadar süreceğini aktaran İriş, şöyle devam etti:

Başvuruların www.efendimizinizinde.com web adresi üzerinden yapılacağı sınav, 15 Aralık 2018 Cumartesi günü saat: 11.00 da, Türkiye'nin bütün illerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek ve dereceye girenlere de çeşitli ödüller verilecek. Edirne'de okuyan lise öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın kayıtları 18 kasımda sona erecek. Kaybedeni olmayan sınava, tüm liseli öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz."

Serbest Güreş Büyük Erkekler Süper Ligi

Türkiye Güreş Federasyonunun düzenlediği Serbest Güreş Büyük Erkekler Süper Ligi 3. hafta karşılaşmasında Trakya Birlikspor, Tokat İl Özel İdare Güreşspor ile karşılaştı.

Mimar Sinan Spor Salonundaki güreşlerde Trakya Birlikspor, Tokat İl Özel İdare Güreşspor'u 6-4 mağlup etti.

Trakya Birlikspor, ligin 4. haftasında Ankara'da ASKi Spor ile karşılaşacak.

Kaynak: AA

12 Kasım 2018 Pazartesi 15:10

Hasan Ali Yücel, Trakya Bölgesi, Edirne, Güncel