Edirne Teknenin Batması Sonucu Barajda Kaybolan Balıkçıya Arama Çalışmaları Sürüyor

Teknenin batması sonucu barajda kaybolan balıkçıya arama çalışmaları sürüyorEdirne'nin İpsala ilçesindeki Hamzadere Barajı'nda balıkçı teknesinin batması sonucu suda kaybolan Esat Akbaş'ı (71) arama çalışmaları sürüyor.

Teknenin batması sonucu barajda kaybolan balıkçıya arama çalışmaları sürüyor
Edirne'nin İpsala ilçesindeki Hamzadere Barajı'nda balıkçı teknesinin batması sonucu suda kaybolan Esat Akbaş'ı (71) arama çalışmaları sürüyor.
İpsala'nın Koyuntepe köyünde bulunan Hamzadere Barajı'nda balık avlamak için açılan Nevzat Güneş ile Eset Akbaş'ın içinde bulunduğu balıkçı teknesi henüz bilinmeyen nedenle battı. Nevzat Güneş, durumu fark edenler tarafından kurtarılırken, Esat Akbaş ise kayboldu. Çevredekilerin ihbarı üzerine, olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Boğulma tehlikesi atlatan Güneş, ambulansla Keşan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedaviye alındı.
Kaybolan Aktaş için bölgeye giden Edirne Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü dalgıçları, barajda arama çalışmaları yaptı. Dün havanın kararmasıyla birlikte ara verilen arama çalışmalarını bugün devam edildi. Köylülerin de katıldığı arama kurtarma çalışmalarında henüz Esat Akbaş'ın izine rastlanılmadı.
BALIKÇILAR KURTARDI
Batan teknede bulunan Nevzat Güneş'i kurtaran balıkçılardan Ahmet Avcı, Suda balık ağlarını kontrol ederken rüzgarın kesilmesiyle ses duydum. Teknem ile suda ilerlediğimde Nevzat Güneş'i kayığın içinde gördüm. Bu sırada kayığın battığını fark eden balıkçı Kamil Yamalı da geldi. Oda kayığın battığını fark etmiş. Nevzat Güneş'i kayığıma alarak karaya çıkardık. Çok üşümüş bitkin haldeydi. Daha sonra arabayla Keşan Devlet Hastanesi'ne götürdük. Şu an durumunun iyi olduğunu öğrendik fakat Esat Akbaş'ı hiç görmedik dedi.
Kocahıdır köyü muhtarı Rüstem Önal, batan tekneden sağ kurtulan Nevzat Güneş ile suda kaybolan Esat Akbaş'ın hiç ayrılmayan iki arkadaş olduğunu belirterek, Dün balık avlamak amacıyla baraja ağ atan, Esat Akbaş ile Nevzat Güneş, suya düşüyor. Balıkçı arkadaşların farkına varmasıyla Nevzat Güneş, kurtarıldı fakat Esat Akbaş, maalesef kurtarılamadı. İki arkadaş hep beraber balık avlar ve hiç ayrılmazlardı. Arama çalışmaları devam ediyor diye konuştu.
Edirne Teknenin Batması Sonucu Barajda Kaybolan Balıkçıya Arama Çalışmaları Sürüyor

Kaynak: DHA

22 Ocak 2019 Salı 16:54

3. Sayfa
YORUMLAR