Ege İhracatçı Birlikleri '6. Moda Tasarım Yarışması' Sonuçlandı

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl düzenlenen Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) 6. Moda Tasarım Yarışması bir defileyle sonuçlandı.

Türkiye'nin ihracat ve istihdamda lokomotif sektörü hazır giyim ve konfeksiyonun eksenini Moda ve markalı, katma değerli ürünlere kaydırmak amacıyla Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl düzenlenen Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) 6. Moda Tasarım Yarışması bir defileyle sonuçlandı. Yarışmada Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü öğrencisi Mevlie Cesur birinci oldu. Aynı okuldan Tekstil Ana Sanat Dalı Moda Tasarım Bölümü öğrencisi Selin Bayraktaş ikinciliği, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencisi Gözde Tekin ise üçüncülüğü kazandı.

Katılan 350 aday arasından finale kalan Cesur, Bayraktaş, Tekin, Esen Ergin, Sercan Arıcı, Mehlika Hilal Kırca, Aybüke Pak, Duygu Şenol, Duygu Eda Semercioğlu ve Emir Kırmızı'nın, yoğun bir çalışma temposuyla "Doğal Büyü" ana temasına uygun olarak hazırladıkları ilkbahar/yaz kreasyonundan dörder tasarımları, Uğurhan Akdeniz'in koreografisinde mankenler Sedef Avcı, Hande Subaşı, Ahu Yağtuğ, Didem Soydan, Alona Kral, Fatma Yaman, Duygu Akdeniz, Bürde Aslan, Dolunay Ergin, Nergis Gemici, Pelin Süzen ve Simge Ünal'ın görev aldığı defilede tanıtıldı. Yarışmanın jürisi ise Burak Sertbaş başkanlığında Barış Çakmakçı, Yaprak Aras Şahinbaş, Sibel Arna, Zeynep Tunuslu, Simay Bülbül, Özlem Kaya, Nihat Odabaşı, Siren Ertan, Ertan Kayıtken, Eda Taşpınar, Özgür Masur ve Mehmet Turgut'tan oluştu.

Birinci olan Mevlie Cesur 10 bin lira para ödülü ve yurtdışında tasarım eğitimi, ikinci Selin Bayraktaş 6 bin lira para ödülü ve yurtdışında tasarım eğitimi, üçüncü Gözde Tekin ise 4 bin lira para ödülü kazandı.

Kaynak: CHA

19 Mayıs 2011 Perşembe 13:45

Ekonomi, Güncel