Eğitim Sistemine Fatih Projesi'nden Sonra Yeni Devrim Olarak 'Hologram Teknolojisi' Geliyor

Üç boyutlu görüntülü teknoloji sistemiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak amacıyla uygulamaya konulan Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi'ni (Fatih) bir adım daha ileriye taşımaya hazırlanan Musion Türkiye, hologram teknolojisinin dünyada olduğu gibi Türkiye'de de giderek yaygınlaşmasına öncülük ediyor.

Üç boyutlu görüntülü teknoloji sistemiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak amacıyla uygulamaya konulan Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi'ni (Fatih) bir adım daha ileriye taşımaya hazırlanan Musion Türkiye, hologram teknolojisinin dünyada olduğu gibi Türkiye'de de giderek yaygınlaşmasına öncülük ediyor.
Dünyada 3 boyutlu efekt ve gösteri teknolojilerinin en yaratıcı patentlerini elinde tutarak ulusal ve uluslararası arenada ses getiren Musion, eğitim sektöründe büyük bir yeniliğin önünü açıyor. Son olarak Hindistan'da gerçekleştirilen seçimlerde bin 400'den fazla noktada hologram teknolojisini uygulayarak, seçimi kazanan adaya büyük katkı sağlayan Musion, teknolojinin son halkası hologram sistemlerini eğitim sektörünün kullanımına açmak için ürün gelişimlerini tamamladı.
Üç boyutlu görüntülü teknoloji sistemiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak amacıyla uygulamaya konulan Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi'ni bir adım daha ileriye taşımaya hazırlanan Musion Türkiye, hologram teknolojisinin dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşmasına öncülük ediyor.
-ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER ARASINDA MESAFE GÖZETMEDEN EĞİTİM İMKANI SUNACAK-
Londra, Sydney, Los Angeles ve Hong Kong gibi dünyanın merkezi konumundaki bölgelerin ardından Türkiye'de de faaliyetlere başlayan Musion, üç boyutlu gerçekleştirilebilen hologram görüntü uygulamasıyla birlikte, öğrenci ve öğretmenler arasında mesafe gözetmeksizin eğitim imkânı sunacak.
Geliştirilen proje hakkında bilgi veren Musion yatırımcısı ve Musion Türkiye Kurucu Ortağı Murat Günenç, Türkiye'de yeni farkındalık oluşturan üç boyutlu görüntü uygulaması konusunda, ihtiyaca uygun olan her alanda hizmet üretme gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Hologram teknolojisinin günlük hayatta daha fazla kullanılması için özel ürünler de geliştirdiklerini aktaran Günenç şöyle dedi:
"Amacımız genç nüfusa sahip Türkiye'de hologram teknolojisinin de desteği ile eğitim alanında bir adım daha yukarı çıkmak. Burada sadece ticari değil sosyal sorumluluk çerçevesinde de hareket ediyoruz. Hologram teknolojisi eğitim alanında kullanıldığında görsel öğrenme imkânı sağlayacak. Bu sayede deneyler 3 boyutlu olarak yapılabilirken, örneğin tıp öğrencileri için beyin yapısı; hologram ile sinir hücrelerine kadar öğrenilebilecek. Bu teknoloji Anadolu'nun en uzak köyüne kadar çok rahat bir şekilde ulaştırılabilecek. Böylece eğitim imkânlarından ülkemizin her köşesi eşit bir şekilde yararlanabilecek. Fatih Projesi'ne de destek olacak bu çalışma eğitimde gelişmişliğimizi daha da arttıracak."
Hali hazırda bazı üniversiteler ile bu alanda görüşmeler yaptıklarını ifade eden Günenç, "Yeni öğretim yılında bazı üniversitelerimiz derslerde hologram teknolojisini aktif olarak kullanmaya başlayacaklar. Bu sayede eğitim sistemine büyük katkı sağlanacağını düşünüyoruz" dedi.
-MUSION TÜRKİYE HAKKINDA-
Dünyada 3 boyutlu efekt ve gösteri teknolojilerinin yaratıcı patentlerini elinde tutan, dünyaca ünlü müşteri portföyü olan otuzun üzerinde ülkede 200'den fazla büyük organizasyonu başarı ile gerçekleştiren Musion™ Londra, Sydney, Los Angeles, Hong Kong'tan sonra Türkiye'de de yatırım yaptı. Madonna, Mariah Carey, David Beckham gibi dünyaca ünlü yıldızların sahne performanslarının yanı sıra, Toyota, Cisco, BBC, Microsoft, Burberry's, Samsung gibi kurumlarla projeler gerçekleştiren Musion sektöründe lider pozisyonunda oldu. Ayrıca Michael Jackson'un ölümünden sonra hazırlanan videosu da hologram teknolojisi ile hayata geçirildi.
Türkiye'de ilk olarak Ace of M.I.C.E Kongre , Toplantı ve Etkinlik ödül töreninde hologram ödül sahnelenmiş, Mercan Dede'nin hologram performansı büyük ses getirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın düzenlediği 3. Sanayi Şurası'nda "Türkiye Sanayi Tarihi' 3 boyutlu olarak sahnelendi.

Kaynak: ANKA

13 Ağustos 2014 Çarşamba 10:45

Londra, Fatih, Türkiye, Politika, Güncel