Ekonomi Bakanı Elitaş Da, Tarihi Kayseri Lisesi Mezunu

Yeni kurulan kabinede Ekonomi Bakanlığı'na getirilen AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş da 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız gibi 122 yıllık Kayseri Lisesi'nden mezun. Kayseri'den 3'üncü dönem milletvekili seçilen Anavatan Partisi eski il başkanı ve Ak Parti'nin Kayseri'deki ilk kurucu il başkanı Mustafa Elitaş'ın 1975-76 döneminde, 'Taş Mektep' olarak bilinen Kayseri Lisesi'ni 6 Edebiyat A sınıfından 5 bin 513 numara ile bitirdiği ifade edildi.

Yeni kurulan kabinede Ekonomi Bakanlığı'na getirilen AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş da 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız gibi 122 yıllık Kayseri Lisesi'nden mezun.

Kayseri'den 3'üncü dönem milletvekili seçilen Anavatan Partisi eski il başkanı ve Ak Parti'nin Kayseri'deki ilk kurucu il başkanı Mustafa Elitaş'ın 1975-76 döneminde, 'Taş Mektep' olarak bilinen Kayseri Lisesi'ni 6 Edebiyat A sınıfından 5 bin 513 numara ile bitirdiği ifade edildi. 1 Kasım seçimleri sonrası 4'üncü kez milletvekili seçilen Elitaş, milletvekili olmadan önce Kayseri'de sanayide çeşitli işletmecilik yapmıştı.

Tarihi Kayseri Lisesi mezunları arasında Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski bakanlar: Taner Yıldız, Osman Bölükbaşı, Turhan Feyzioğlu, Mehmet Yazar, Korkut Özal, Sabahattin Çakmakoğlu, Bahattin Yücel, Saadettin Bilgiç, Mehmet Yüceler gibi isimler de bulunuyor. - Kayseri

Kaynak: DHA

24 Kasım 2015 Salı 16:08

Turgut Özal, Ak Parti, Mustafa Elitaş, Kayseri, Politika, Güncel