Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, mart ayı ihracat rakamlarına ilişkin, 'Yaklaşık 20 günden beri de söylüyordum, 'mart ayında Allah'ın izniyle Cumhuriyet tarihimizin rekoruna gidiyoruz' demiştim. Birileri zannediyor ki biz onu öylesine konuşuyoruz ortaya laf olsun diye.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, mart ayı ihracat rakamlarına ilişkin, "Yaklaşık 20 günden beri de söylüyordum, 'mart ayında Allah'ın izniyle Cumhuriyet tarihimizin rekoruna gidiyoruz' demiştim. Birileri zannediyor ki biz onu öylesine konuşuyoruz ortaya laf olsun diye. Bugün sabah açıkladık, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık mart ayında." dedi.
Zeybekci, Denizli programı kapsamında Kale ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı'nda vatandaşlarla buluşma programında yaptığı konuşmada, büyüme rakamlarına göre Türkiye'nin, Avrupa Birliğine üye ülkelerinin hepsinden daha fazla büyüdüğünü vurgulayan Zeybekci, şöyle devam etti:
"Dün Türkiye, Avrupa Birliğinde büyümesi açıklanan bütün ülkelerden daha fazla büyüdü. Dün Türkiye 46 OECD ülkesi içerisinde en fazla büyüyen ülke oldu. Dün Türkiye G20'de açıklanan büyümelerin içerisinde en iyi büyüyen dünyada şu anda üçüncü büyük ülke oldu Türkiye. Dünyanın 16. büyük ekonomisi olduğunu bir daha teyit etti. Avrupa'nın altıncı büyük ekonomisi olduğunu bir daha teyit etti bütün bu hengameye rağmen..
Bu sabah mart ayı ihracat rakamlarını açıkladık. Yaklaşık 20 günden beri de söylüyordum, 'mart ayında Allah'ın izniyle Cumhuriyet tarihimizin rekoruna gidiyoruz' demiştim. Birileri zannediyor ki biz onu öylesine konuşuyoruz ortaya laf olsun diye. Bugün sabah açıkladık, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık mart ayında, ihanetlere rağmen."
"Türkiye'ye tuzak kuranlar o tuzaklarda sallanıyor"
Türkiye'nin geldiği noktaya örnekler vererek anlatan Zeybekci, şunları söyledi:
"Türkiye'ye habire kefen biçenler hepsi şimdi kazdıkları çukurların dibinde yatıyor. Türkiye'ye tuzak kuranlar hepsi şu anda o tuzaklarda sallanıyor. Türkiye'ye zaman biçenler şimdi zamanın miadı dolmuş bir şekilde saklanacak delik arıyor. 15 Temmuz ihanetinden sonra 'ha bugün ekonomik kriz ha yarın ekonomik kriz, ha bugün şöyle olacak ha yarın böyle olacak.' Dün akşam da yine tevatürler ortada. Allah'ın izniyle bu millet bir daha namertlere geçit vermez, bir daha artık onların burunlarını yerden kaldırtmaz. Bir daha bu memleketin mübarek toprağına o hain postallarını bastırtmaz."
Zeybekci, tek ayak üzerinde 40 yalan söylendiğini, her yerde "muhtarlıklar kapanacak, minibüsleriniz elinizden alınacak, lokantaları kapatacaklar, elinizden alacaklar" ifadelerinin kullanıldığını aktararak, "Böyle bir saçmalık, böyle bir siyaset, bugüne kadar Türkiye görmedi. Böyle bir fırıldak analar doğurmadı daha Türkiye'de, yok böyle biri. Dün Türkiye büyümede dünyada rekorlar kırıyor, tık yok. Eğer kötü bir şey olsaydı zilleri takar oynardı. Eğer bir şey geri gitseydi." diye konuştu.

Kaynak: AA

01 Nisan 2017 Cumartesi 13:20

Avrupa, Türkiye, Denizli, Ekonomi