Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar' Projesi

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 'Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar' projesini hayata geçirdi.

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında "Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar" projesini hayata geçirdi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde başlattığı proje kapsamın, Elazığ Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon Merkezinde çocuk ve aile şenliği düzenlendi.
Şenlikte, Elazığ Gençlik Merkezince engelli öğrencilere yönelik bocce, satranç ve voleybol turnuvası yapıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerle çocukları topluma kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.
Çocukların risklerden korunması, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan sağlıklı gelişmesinin önemli olduğunu vurgulayan Kenç, sözlerine şöyle devam etti.
"Son zamanlarda teknoloji, bir hastalık oldu. Artık 3-4 yaşındaki çocukların elinde bile tabletler, cep telefonları var. Bunlar gerekli şekilde fiziksel aktivitelerde bulunmuyorlar. Arkadaş grupları olmuyor, okuldan eve dönen çocuklar ya telefon ya da tablet alıp kendi dünyasına çekiliyor. Bu da çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimi açısından tehlikeli olduğu için bakanlığımızın belirlediği politika çerçevesinde 'Ekranla Değil Akranla Büyü" projesi hayata geçirildi."
Etkinlik, engellilerden oluşan halk oyunu ekibinin gösterisiyle son buldu.

Kaynak: AA

15 Mayıs 2018 Salı 13:36

Beyyurdu, Türkiye, Engelliler Haftası, Elazığ, Politika, Güncel