Elazığ Belediyesinden Suriyeli Çocuklara Giysi Yardımı

Elazığ Belediyesi, kentte hayırseverlerce tahsis edilen evlerde aileleriyle kalan 70 Suriyeli çocuğa kışlık giysi dağıttı.

Elazığ Belediyesi, kentte hayırseverlerce tahsis edilen evlerde aileleriyle kalan 70 Suriyeli çocuğa kışlık giysi dağıttı.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Hicret Mahallesi muhtarı Murat Gülbasan'ın girişimleri sonucu Elazığ'da hayırseverlerce tahsis edilen evlere yerleştirilen Suriyeli ailelerin çocuklarına yardım elini uzatan belediye, çocuklara kışlık giysi yardımında bulundu.

Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle Hicret Mahallesindeki dikiş-nakış atölyesinde oluşturulan sınıfta Arapça ve Türkçe eğitimi alan Suriyeli çocuklara giysilerini dağıttı.

Selmanoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Suriyeli çocukların eğitim-öğretimden geri kalmamaları için mahalledeki dikiş-nakış atölyesinde bir sınıf oluşturulduğunu belirterek, belediye olarak bu çocuklara yiyecek, giyecek ve kırtasiye yardımında bulunma kararı aldıklarını söyledi.

Yardıma muhtaçların her zaman yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Selmanoğlu, "İç savaş neticesinde ülkelerini terk eden bu güzel insanlara, bu yardımsever aziz şehrin insanları elbette ki kol kanat gerecek" dedi.

Yaklaşan kış mevsimi öncesinde çocuklara kışlık pantolon, kazak, mont ve ayakkabı yardımında bulunduklarını belirten Selmanoğlu, kentte yaşayan yoksul ailelere de gıda, yakacak ve giyecek yardımı yaptıklarını, ailelerin rencide olmaması için bu yardımları kamuoyuna duyurmadıklarını söyledi.

Yardıma muhtaç ailelerin, belediyelerince dağıtılan kartla istedikleri yerden alışveriş yapabildiğini anlatan Selmanoğlu, Suriyelilere ise Türkçe bilmedikleri ve mağazalara gidemedikleri için yardımları elden teslim ettiklerini belirtti.

Kaynak: AA
19 Kasım 2013 Salı 18:18

Son Dakika