Elazığ beşik gibi! Sivrice'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha oldu

6.8 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD, Elazığ Sivrice'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Bu depremin ardından 4.1 ve 3.9 şiddetinde iki artçı sarsıntı daha meydana geldi. Öte yandan, 6.8'lik depremin ardından bölgede 4 ve üzeri büyüklükte 10 sarsıntı meydana geldiği, toplam artçı sayısının da 147 olduğu belirtildi

Elazığ'da 6.8'lik depremin meydana geldiği Sivrice ilçesi bu kez 4.3 büyüklüğündeki depremle sallandı. Deprem yerin yaklaşık 7.57 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Bu depremin ardından 4.1 ve 3.9 şiddetinde iki artçı sarsıntı daha meydana geldi.

184 ARTÇI SARSINTI MEYDANA GELDİ

Öte yandan, 6.8 şiddetindeki depremin meydana geldiği saat 20.55'ten bu yana bölgede 4 ve üzeri büyüklükte 10 sarsıntı meydana geldiği, toplam artçı sayısının da 184 olduğu belirtildi.

6.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Öte yandan, AFAD verilerine göre, dün akşam Elazığ'ın Sivrice ilçesinde yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde hissedildi. Deprem anında büyük korku ve panik yaşayan vatandaşlar, depremin hemen ardından kendilerini dışarı attı.

19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13'u Elazığ, 6'sı Malatya olmak üzere 19 kişinin hayatını kaybettiğini 782 kadar da yaralı olduğunu duyurdu. Ayrıca 30 kişinin de enkaz altında olduğu belirtildi.

Elazığ beşik gibi! Sivrice'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha oldu - Son Dakika
Son Dakika: Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde bir deprem oldu Son Dakika: Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde bir deprem olduElazığ'daki deprem sonrası AFAD Başkanı'ndan ilk açıklama Elazığ'daki deprem sonrası AFAD Başkanı'ndan ilk açıklamaElazığ'daki 6.8 büyüklüğündeki depremden ilk görüntüler Elazığ'daki 6.8 büyüklüğündeki depremden ilk görüntülerSon Dakika: Hulusi Akar'dan deprem sonrası ilk açıklama: İl merkezi ve askeri tesislerden olumsuz bir haber yok Son Dakika: Hulusi Akar'dan deprem sonrası ilk açıklama: İl merkezi ve askeri tesislerden olumsuz bir haber yokSon Dakika: Sivrice Belediye Başkanı: Çatlaklar var, çöken ev bilgisi gelmedi. Eşyaların üzerine düşmesi sonucu yaralananlar var Son Dakika: Sivrice Belediye Başkanı: Çatlaklar var, çöken ev bilgisi gelmedi. Eşyaların üzerine düşmesi sonucu yaralananlar varElazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları: Korkulacak bir duyum almadık Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları: Korkulacak bir duyum almadıkSon Dakika: Elazığ'daki şiddetli deprem sonrası telefon hatlarında sorun yaşanıyor Son Dakika: Elazığ'daki şiddetli deprem sonrası telefon hatlarında sorun yaşanıyorElazığ depremi ile ilgili uzmanlardan ilk değerlendirme: Yer kabuğu kırılmış olabilir Elazığ depremi ile ilgili uzmanlardan ilk değerlendirme: Yer kabuğu kırılmış olabilir
25 Ocak 2020 Cumartesi 04:07

Sivrice, Elazığ, Deprem, AFAD, Güncel, Son Dakika

Son Dakika